کد خبر:35406
پ
رئيس شورای اسلامی شهر شیراز:

اقلیم شهری هر جغرافیا براساس نحوه زیست آن خطه مدنظر قرار گیرد

  رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، محیط زیست را از ارکان غیرقابل چشم‌پوشی و از اساسی‌ترین نیازهای امروز کلان‌شهرها دانست و گفت: اقلیم شهری هر جغرافیا همواره بر اساس نیازها و نحوه زیست در آن خطه باید مدنظر قرار گیرد. به گزارش پگاه خبر، مهدی طاهری در چهل‌ویکمین نشست کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری […]

 

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، محیط زیست را از ارکان غیرقابل چشم‌پوشی و از اساسی‌ترین نیازهای امروز کلان‌شهرها دانست و گفت: اقلیم شهری هر جغرافیا همواره بر اساس نیازها و نحوه زیست در آن خطه باید مدنظر قرار گیرد.

به گزارش پگاه خبر، مهدی طاهری در چهل‌ویکمین نشست کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران به میزبانی شیراز اظهار کرد: ما وارثان مهندسی سابق شهرها هستیم.

به گفته این مقام ارشد پارلمان شهری در کلان‌شهر شیراز؛ محیط زیست از ارکان غیرقابل چشم‌پوشی و از اساسی‌ترین نیازهای امروز کلانشهرهاست و اقلیم شهری هر جغرافیا همواره بر اساس نیازها و نحوه زیست در آن خطه باید مدنظر قرار گیرد.

او تاکید کرد: برای مطالعات اقلیم الزاما باید مطالعات هواشناسی، زمین شناسی و آب‌شناسی متفقا نجام شود و این مطالعات باید هر دوره‌ ۱۰ ساله تکرار شود، زیرا اکوسیستم شهر در طول زمان دچار تحول می‌شود و منطور از زیست بوم کارکرد اقلیم شهری و شهروند است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: امروزه در جهت بالابردن کیفیت زندگی شهروندان باید اقدامات ما بر اساس مطالعات جامع و فراگیر انجام گیرد که ضعف این عملکرد در سراسر کلانشهرهای کشور احساس می‌شود.

طاهری خاطرنشان کرد: باید با همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها، مطالعات وسیع‌تر و تکمیلی به کمک مدیریت شهری بیاید تا بتوان در محیط زیست سالم‌تر به زندگی پرداخت.

انتهای پیام/

زرین کلاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید