تفاهمنامه حج تمتع ۹۹ امضا شد
تفاهمنامه حج تمتع ۹۹ امضا شد

تفاهم‌نامه حج تمتع سال ۱۳۹۹ (برابر با ۱۴۴۱ هجری قمری) بین رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر حج و عمره عربستان روز یکشنبه به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان حج وزیارت؛ این تفاهم‌نامه در پی مذاکرات پیش از ظهر امروز بین هیأت جمهوری اسلامی ایران به ریاست علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج […]

تفاهم‌نامه حج تمتع سال ۱۳۹۹ (برابر با ۱۴۴۱ هجری قمری) بین رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر حج و عمره عربستان روز یکشنبه به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج وزیارت؛ این تفاهم‌نامه در پی مذاکرات پیش از ظهر امروز بین هیأت جمهوری اسلامی ایران به ریاست علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و محمد بن صالح بنتن وزیر حج و عمره عربستان سعودی امضا شد.
رئیس سازمان حج و زیارت در پایان مذاکرات امروز گفت: این مذاکرات پس از تبادل نظر و جمع بندی کارشناسان دو طرف و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات و درخواست ها، به انجام رسید.
رشیدیان تصریح کرد: محور مذاکرات ما تأکید بر حفظ عزت، کرامت، امنیت و آرامش زائران و حجاج ایرانی بود.
وی افزود: توسعه و تقویت هماهنگی ها و تعاملات دوجانبه به منظور تسهیل امور اجرایی و ارائه خدمات باکیفیت و بهتر به زائران دربخش های مختلف اعم از حمل و نقل، اسکان و نیز انجام پشتیبانی های لازم از جمله مباحث مورد تأکید در این مذاکرات بود.
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین ارائه تسهیلات بیشتر از سوی طرف عربستانی برای شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در نقل و انتقال حجاج را از جمله مباحث مورد توجه در این مذاکرات دانست.
رشیدیان اظهار کرد: در این راستا موضوع بهره‌گیری از ظرفیت فرودگاه طائف برای جابه جایی زائران ایرانی در موسم حج مورد تأکید قرار گرفت.
وی با اشاره به مشکلاتی که برای زائران ایرانی در طول سنوات گذشته در زمینه اسکان در شهر مدینه وجود داشت، افزود: بدین منظور به وزیر حج و عمره عربستان اعلام کردیم؛ سرمایه گذاران ایرانی آمادگی مشارکت در ساخت هتلهای مناسب در مدینه را دارند.
وی تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد این موضوع توسط مبادی ذیربط بررسی و پاسخ آن بسرعت اعلام شود.
رشیدیان افزود: همچنین در این جلسه، موضوع پیگیری حقوق شهدای منا طرح و از وزیر حج و عمره عربستان خواسته شد؛ موضوع تسریع شود و وی نیز اعلام کرد؛ موضوع همچنان در دست پیگیری است.