کد خبر:2347
پ

دکتر قائدی :استفاده از ایستگاههای مترو به عنوان گذرگاه عابر پیاده در شیراز

دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و سی و یکمین جلسه این کمیسیون با اشاره به اهمیت امنیت مردم در حرکت عرضی از معابر، گفت: چگونگی تفکیک حرکت عابرین پیاده از وسایل نقلیه، شاخص مناسبی برای تامین ایمنی حرکت عابرین است. وی با بیان […]

دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و سی و یکمین جلسه این کمیسیون با اشاره به اهمیت امنیت مردم در حرکت عرضی از معابر، گفت: چگونگی تفکیک حرکت عابرین پیاده از وسایل نقلیه، شاخص مناسبی برای تامین ایمنی حرکت عابرین است.

وی با بیان اینکه تاکنون جلسات مختلفی در این خصوص برگزار شده است، افزود: با توجه به اینکه گذرهای عابر پیاده از جمله اقدامات لازم برای ایجاد محیط مناسب برای تردد عابرین پیاده است، با وجود ایستگاههای مترو در خط یک، می توان این امکان را فراهم نمود تا مردم برای عبور عرضی از خیابان از این ایستگاهها استفاده کنند.

قائدی با تصریح بر اینکه باید به سمت راهکارهایی مناسب که بحث ایمنی شهروندان در گذر عرضی از معابر را فراهم کند برویم، اظهارداشت: باتوجه به اینکه پلهای عابر پیاده هوایی به جهت داشتن ارتفاع از سطح سواره رو و طولانی شدن مسیر حرکت، کمتر با استقبال عابرین پیاده مواجه می شود و از طرفی ساخت و نگهداری این پلها، هم هزینه های زیادی را به شهرداری تحمیل میکند و هم باعث ایجاد آشفتگی بصری در سیمای شهری می شود، استفاده از ایستگاههای مترو به عنوان معبر گذر عرضی عموم، می تواند در افزایش ایمنی عابرین پیاده و آرامش خاطر آنها تاثیر بسزایی داشته باشد.

قائدی افزود: مقرر شد سازمان حمل و نقل ریلی ظرف مدت دوهفته تعداد ۱۳ ایستگاه خط یک قطار شهری که قابلیت استفاده به عنوان گذر عابر پیاده را دارند آماده سازی و برنامه زمان بندی بهره برداری از آنها را به کمیسیون اعلام نماید.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک، ادامه داد: همچنین مقرر شد معاونت حمل و نقل با هماهنگی شهرداری مناطق، اقدامات لازم را برای اطلاع رسانی و هدایت عابرین پیاده به ایستگاههای مربوطه در معابر مجاور انجام دهند و سازمان حمل و نقل ریلی نیز به منظور امکان استفاده از تعداد ۶ ایستگاه باقیمانده خط یک قطار شهری برای عبور عابرین پیاده، ظرف مدت یک ماه بررسی های لازم را انجام و راهکارهای پیشنهادی را به کمیسیون ارائه نماید.
طرح اصلاح هندسی میدان مطهری دیگر دستور کار کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بود که در این باره نیز نواب قائدی رئیس این کمیسیون اظهار داشت: شهرداری منطقه یک مکلف شد ظرف مدت یک ماه راستگرد جنوب غربی و جنوب شرقی میدان مطهری را بر اساس طرح ابلاغی معاونت حمل و نقل اجرا نماید.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: همچنین مقرر شد هماهنگی و بررسی لازم برای امکان سنجی فنی و اجرایی طرح اصلاح هندسی راست گرد شمال شرقی میدان مطهری و پیگیری موارد تملکی طرح مذکور نیز از سوی معاونت حمل و نقل، معاونت فنی و عمرانی و شهرداری منطقه یک، صورت پذیرد.

View this post on Instagram

دکتر قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک خبر داد: استفاده از ایستگاههای مترو به عنوان گذرگاه عابر پیاده دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و سی و یکمین جلسه این کمیسیون با اشاره به اهمیت امنیت مردم در حرکت عرضی از معابر، گفت: چگونگی تفکیک حرکت عابرین پیاده از وسایل نقلیه، شاخص مناسبی برای تامین ایمنی حرکت عابرین است. وی با بیان اینکه تاکنون جلسات مختلفی در این خصوص برگزار شده است، افزود: با توجه به اینکه گذرهای عابر پیاده از جمله اقدامات لازم برای ایجاد محیط مناسب برای تردد عابرین پیاده است، با وجود ایستگاههای مترو در خط یک، می توان این امکان را فراهم نمود تا مردم برای عبور عرضی از خیابان از این ایستگاهها استفاده کنند. قائدی با تصریح بر اینکه باید به سمت راهکارهایی مناسب که بحث ایمنی شهروندان در گذر عرضی از معابر را فراهم کند برویم، اظهارداشت: باتوجه به اینکه پلهای عابر پیاده هوایی به جهت داشتن ارتفاع از سطح سواره رو و طولانی شدن مسیر حرکت، کمتر با استقبال عابرین پیاده مواجه می شود و از طرفی ساخت و نگهداری این پلها، هم هزینه های زیادی را به شهرداری تحمیل میکند و هم باعث ایجاد آشفتگی بصری در سیمای شهری می شود، استفاده از ایستگاههای مترو به عنوان معبر گذر عرضی عموم، می تواند در افزایش ایمنی عابرین پیاده و آرامش خاطر آنها تاثیر بسزایی داشته باشد. قائدی افزود: مقرر شد سازمان حمل و نقل ریلی ظرف مدت دوهفته تعداد ۱۳ ایستگاه خط یک قطار شهری که قابلیت استفاده به عنوان گذر عابر پیاده را دارند آماده سازی و برنامه زمان بندی بهره برداری از آنها را به کمیسیون اعلام نماید. قائدی، ادامه داد: همچنین مقرر شد معاونت حمل و نقل با هماهنگی شهرداری مناطق، اقدامات لازم را برای اطلاع رسانی و هدایت عابرین پیاده به ایستگاههای مربوطه در معابر مجاور انجام دهند و سازمان حمل و نقل ریلی نیز به منظور امکان استفاده از تعداد ۶ ایستگاه باقیمانده خط یک قطار شهری برای عبور عابرین پیاده، ظرف مدت یک ماه بررسی های لازم را انجام و راهکارهای پیشنهادی را به کمیسیون ارائه نماید. طرح اصلاح هندسی میدان مطهری دیگر دستور کار کمیسیون بود که در این باره نیز نواب قائدی رئیس این کمیسیون اظهار داشت: شهرداری منطقه یک مکلف شد ظرف مدت یک ماه راستگرد جنوب غربی و جنوب شرقی میدان مطهری را بر اساس طرح ابلاغی معاونت حمل و نقل اجرا نماید. #نواب_قائدی #شورای_شهر_شیراز #شهرداری_شیراز #گذر #عابر_پیاده #حفظ #ایمنی#شهروندان #شهر #شیراز #امنیت#تکریم#مردم

A post shared by نواب قائدی (@navab_ghaedi) on

بازدیدها: ۱۲۵

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید