کد خبر:21332
پ

بی توجهی شدید به اصول اولیه بهداشتی دربرخی درمانگاههای خصوصی شیراز

به گزارش  پگاه خبر؛برخی از شهروندان شهر شیراز از عدم رعایت پروتکلهای اولیه بهداشتی در برخی درمانگاه های عمومی و خصوصی شیراز خبر داده اند. با توجه به تاکید دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر جدی گرفتن علائم ابتلا به کرونا ، برخی از شهروندان می گویند در مراجعه به  برخی درمانگاهها و کلینیک های […]

به گزارش  پگاه خبر؛برخی از شهروندان شهر شیراز از عدم رعایت پروتکلهای اولیه بهداشتی در برخی درمانگاه های عمومی و خصوصی شیراز خبر داده اند.

با توجه به تاکید دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر جدی گرفتن علائم ابتلا به کرونا ، برخی از شهروندان می گویند در مراجعه به  برخی درمانگاهها و کلینیک های خصوصی شیراز از بی توجهی شدید به اصول اولیه بهداشتی در هنگام ویزیت خود شکایت دارند.

این شهروندان شیرازی می گویند بدلیل  سرماخوردگی معمولی و ترس از ابتلای به کرونا به به برخی کلینیک ها مراجعه و شاهد استفاده برخی از پزشکان از وسایل تشخیص بالینی پزشکی مخصوصا اتوسکوپ بدون ضدعفونی کردن آن خبر داده اند و این امر باعث تشویش و هراس آنان از ابتلا به کرونا در اثر این بی توجهی ها خبر داده اند.

مدیر یکی ازکلینیک های بخش خصوصی شیراز در این باره گفت: در حالت عادی هم اتوسکوپ و وسایل معاینه که با اندام هایی مثل گوش ، بینی و دهان سروکار دارند و یکبار مصرف استفاده نیستند باید ضدعفونی شوند.

وی در خصوص دلیل عدم رعایت این موارد توسط پزشک کلینیک تحت مدیریت خودش گفت: ممکن است ضدعفونی دور از چشم بیمار انجام گردد ، این در حالی است که بیماران ،مدعی عدم ضدعفونی ابزار معاینه تشخیصی قبل و بعد از  معاینه خود شده اند.

انتهای پیام/

منبع
اول فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید