کد خبر:21326
پ

۴۱۸ بیماردر بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند

به گزارش پگاه خبر؛عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، ۲۷ مرداد در استودیو سلامت فارس با اعلام جان‌باختن ۳۰ هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان‎‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۷۳۷ نفر اعلام کرد. وی اظهار کرد: […]

به گزارش پگاه خبر؛عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، ۲۷ مرداد در استودیو سلامت فارس با اعلام جان‌باختن ۳۰ هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان‎‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۷۳۷ نفر اعلام کرد.

وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۱۷۲ هزار و ۳۶۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۵۴ هزار و ۵۲۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۴۰ هزار و ۱۲۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۷ هزار و ۴۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۸۱ هزار و ۹۸۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

همتی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز پنج هزار و ۲۰۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۴۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۳۳۳ هزار و ۳۷۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

وی با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا و فوت ناشی از کروناویروس در استان، از مردم خواست تا از اعمال محدودیت‌های کرونایی، با در خانه ماندن برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس استفاده کنند و در قابل حان خود، خانواده و همشهریان مسئول باشند.
انتهای پیام/

منبع
ایکنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید