جاده‌های خراسان رضوی مه‌آلود است
جاده‌های خراسان رضوی مه‌آلود است

بیشتر جاده‌های اصلی واقع در نیمه شمالی خراسان رضوی صبح امروز سه شنبه مه‌گرفته است که این وضعیت موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است. مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی با بیان این مطلب به خبرنگار پگاه خبر گفت: بر اساس اعلام راهداران و تصاویر دوربین‌های نظارتی در جاده‌ باغچه – […]

بیشتر جاده‌های اصلی واقع در نیمه شمالی خراسان رضوی صبح امروز سه شنبه مه‌گرفته است که این وضعیت موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی با بیان این مطلب به خبرنگار پگاه خبر گفت: بر اساس اعلام راهداران و تصاویر دوربین‌های نظارتی در جاده‌ باغچه – تربت حیدریه در محدوده اسلام قلعه و گردنه خماری و در جاده فریمان – تربت جام در محدوده قلندرآباد مه گرفتگی گزارش شده است.

ابراهیم نصری افزود: علاوه بر گردنه گوجگی واقع در جاده مشهد – کلات و جاده‌های واقع در ارتفاعات شهرستان کلات، در محور تربت جام – صالح آباد و در محدوده کله مل نیز پدیده مه، دید افقی رانندگان را کاهش داده است.

وی ادامه داد: بخش‌هایی از راه‌های واقع در شهرستان قوچان و بخش سرولایت شهرستان نیشابور و همچنین قسمت‌هایی از آزادراه باغچه -مشهد نیز تحت تاثیر مه‌گرفتگی است که لازم است رانندگان، سرعت مطمئنه را در این شرایط جوی در نظر بگیرند.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که ۶ هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن راه روستایی است.

این استان علاوه بر ۵۱ گردنه به طول ۵۴۵ کیلومتر در جاده های بین شهری، ۱۷۲ گردنه به طول ۵۷۴ کیلومتر در جاده های روستایی و ۱۳۶ محل کولاک و مه گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر دارد.