کد خبر:13434
پ

کرونا مشکل اقتصادی در دنیا ایجاد کرد

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر عنایت آله رحیمی در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و لزوم مشارکت همگانی برای گذر از این شرایط گفت: اقتصاد در حالتی جنگی قرار دارد و این شرایطی است که منجر به بروز تنگناهای اقتصادی و اجرایی شده و عواقب […]

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر عنایت آله رحیمی در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و لزوم مشارکت همگانی برای گذر از این شرایط گفت: اقتصاد در حالتی جنگی قرار دارد و این شرایطی است که منجر به بروز تنگناهای اقتصادی و اجرایی شده و عواقب مختلف آن نیز متوجه عموم مردم است.

 

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهبود شرایط اقتصادی خاطر نشان کرد: امیدواریم سیستم به سمتی برود که هزینه های وارده بر همه بخش ها سرشکن شود و موجب افزایش منافع ملی شود.

 

نماینده عالی دولت در استان فارس با در خواست از بخش خصوصی برای انعکاس موفقیت های دولت تدبیر و امید اظهار داشت: باید در کنار پرداختن به مشکلات بیانگر موفقیت ها نیز باشیم و موفقیت ها و ناکامی ها را با هم ببینیم.

 

رحیمی با بیان اینکه استان فارس علی رغم مشکلات مختلف توفیقات خوبی داشته گفت : صادرات آلومینیوم و کربنات سدیم از جمله این موفقیت ها است که با همکاری همگانی به دست آمده و ما همچنان در اجرای طرح های عمرانی نیز فعالیت های ارزشمندی داشته ایم که البته کتمان نمودن این دست آوردها ، ظلم به نظام است.

 

استاندار فارس بازگشت ارز حاصل از صادرات را از مهمترین موضوعات اقتصادی عنوان کرد و گفت: با همکاری نمایندگان مجلس و بهره گیری از ظرفیت های قانونی می توان به نتایج بهتری در حل مشکلات صادرکنندگان رسید و در این راستا رایزنی های مختلفی انجام خواهد گرفت.

 

وی با بیان اینکه بیماری کرونا معضل اقتصادی‌ در دنیا ایجاد کرده ابراز امیدواری کرد: از فعالیت های که منجر به تسریع در امر صادرات شود استقبال می کنیم و بخشی از این شرایط ناشی از تحریم و ناکارآمدی ساختارها است.

 

گفتنی است این جلسه بررسی مباحث بازگشت ارز حاصل از صادرات پایان یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید