کد خبر:13300
پ

تداوم کشتار کرونا، جانباختن ۱۹ هم استانی دیگر در فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استودیو سلامت دانشگاه، از بیشترین مورد مرگ روزانه در اثر کروناویروس با جان باختن ۱۹ هم استانی طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. عبدالرسول همتی با اشاره به بررسی بیش از ۲۱۰ هزار آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان از ابتدای شیوع بیماری، افزود: تاکنون ابتلای […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استودیو سلامت دانشگاه، از بیشترین مورد مرگ روزانه در اثر کروناویروس با جان باختن ۱۹ هم استانی طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

عبدالرسول همتی با اشاره به بررسی بیش از ۲۱۰ هزار آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان از ابتدای شیوع بیماری، افزود: تاکنون ابتلای قطعی ۳۱ هزار و ۱۴۷ بیمار به اثبات رسیده است.

او ضمن ابراز نگرانی از جان باختن ۱۹ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته که عدد بالایی محسوب می‌شود و بیشترین تعداد فوتی در ۲۴ ساعت در طول دوران شیوع کرونا نیز بوده است، اعلام کرد: جمع جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در فارس تا امروز به ۴۶۶ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: تاکنون ۲۶ هزار و ۸۲۶ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی با اعلام دیگر آمار‌های مربوط به کروناویروس در فارس گفت: امروز و بر اساس آخرین آمارها، هزار و ۵۷ بیمار در بیمارستان‌هایی که به کووید۱۹ اختصاص یافته است بستری هستند و علاوه بر آن ۱۱۲ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه استان فارس همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، ادامه داد: با اعمال محدودیت‌ها و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تاثیرگذاری بر روی کاهش موارد ابتلا آغاز شده است.

همتی ضمن تبیین دوباره نقش استفاده حداکثری از ماسک در کاهش ۶۰ درصدی موارد ابتلا و کاهش ۷۰ درصدی موارد مرگ و میر، گفت: با تقدیر از افرادی که تا امروز با مجموعه سلامت استان همکاری داشته اند، از عموم مردم می‌خواهیم این همکاری را ادامه دهند و افرادی که تاکنون موفق به رعایت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی نشده اند، با حساسیت و دقت بیشتر مشارکت بیشتری با مدافعان سلامت داشته باشند تا در روز‌های آینده شاهد کاهش موارد بستری و مرگ در بیمارستان‌ها باشیم.

<div id="pos-article-display-12721"></div>sidebar_ads
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید