کد خبر:13273
پ

افزایش آمار مبتلایان به کروناویروس فارس به مرز ۳۰ هزار نفر/ ۱۲۰ بیمار در شرایط وخیم

* آخرین آمارهای مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان نشان می دهد آمار ابتلا به این بیماری هم اکنون به مرز ۳۰ هزار نفر رسیده است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس فارس در استودیو سلامت دانشگاه، از بررسی ۲۰۶ هزار و ۹۹۰ […]

*
آخرین آمارهای مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان نشان می دهد آمار ابتلا به این بیماری هم اکنون به مرز ۳۰ هزار نفر رسیده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس فارس در استودیو سلامت دانشگاه، از بررسی ۲۰۶ هزار و ۹۹۰ نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان خبر داد که از این تعداد، ۲۹ هزار و ۹۹۵ مثبت شناسایی شده است.

دکتر «سید روح الله حسینی» ادامه داد: هم اکنون ۲۵ هزار و ۷۷۷ نفر از مبتلایان نیز با بهبودی، از مراکز درمانی ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او آمار بیماران مشکوک و یا علامت دار بستری در مراکز درمانی استان را هزار و ۳۰۶ بیمار اعلام کرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر ۱۲۰ نفر از این بیماران به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین نسبت به مرگ ۱۶ هم استانی مبتلا به کروناویروس طی روز گذشته تاکنون ابراز تاسف کرده و برای آنان غفران الهی مسالت داشت.

دکتر حسینی ادامه داد: ارزیابی های ناظران سلامت نشان می دهد تعداد قابل توجهی از هم استانی ها خود را ملزم به رعایت دستورالعمل ها می دانند که از طرف تیم های بهداشت و درمان استان از این همکاری تقدیر می کنم.

او از معدود افرادی که همچنان نسبت به رعایت اصول بهداشتی بی توجه هستند نیز خواست رفتارهای بهداشتی را در سبک زندگی خود جای داده تا به زودی شاهد روزهای بهتر و اتمام این بیماری باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید