کد خبر:6447
پ
استاندار فارس در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:

پروژه‌های یادمان شهدای گمنام با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد به بالا سال آینده تکمیل شود

استاندار فارس با اشاره به اینکه ۲۵ یادمان شهدای گمنام در شهرستان ها پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد به بالا دارند، از مسئولان برنامه و بودجه و معاونت عمرانی خواست تامین اعتبار این پروژه ها جهت تکمیل در سال آینده را در دستور کار قرار دهند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی […]

استاندار فارس با اشاره به اینکه ۲۵ یادمان شهدای گمنام در شهرستان ها پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد به بالا دارند، از مسئولان برنامه و بودجه و معاونت عمرانی خواست تامین اعتبار این پروژه ها جهت تکمیل در سال آینده را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس، عنوان کرد: موضوع اصلی این شورا به همه دستگاه‌ها و نهادها مربوط است و همه به آن اعتقاد دارند؛ بنابراین انجام هر اقدامی در راستای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس ارج نهادن به پیشکسوتان این حوزه است که دارایی های ارزشمند جامعه هستند.
نماینده عالی دولت در استان فارس از همه دستگاه های اجرایی و عمومی خواست آنچه در اختیار دارند را در زمینه ارزش های دفاع مقدس به کار گیرند و از هیچ اقدامی دریغ نکنند.
وی ادامه داد: هر اقدامی در جهت حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از نظر ما مصوب این شورا تلقی شده و محدودیتی برای انجام آن وجود ندارد.
دکتر رحیمی ضمن تقدیر از تلاش‌هایی که تا کنون انجام شده است تعیین شهدای شاخص استان، یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌ها، کسب رتبه بدتر در برگزاری نکوداشت ایثارگران  و تالیف کتب و نشر آثار فرهنگی را از جمله این تلاش‌ها برشمرد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه ۲۵ یادمان شهدای گمنان در شهرستان ها پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد به بالا دارند، از مسئولان برنامه و بودجه و معاونت عمرانی خواست تامین اعتبار این پروژه ها جهت تکمیل در سال آینده را در دستور کار قرار دهند.
وی ابراز امیدواری کرد سایر پروژه های یادمان شهدای گمنام در شهرستان ها نیز به تدریج و با تامین اعتبارات لازم، تکمیل شود.
برگزاری جلسات شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به ان تاکید شد و استاندار فارس نیز تاکید کرد: همه فرمانداران مکلف به برگزاری این جلسات هستند.
رئیس شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس همچنین با اشاره به اهمیت برپایی نمایشگاه دائمی دفاع مقدس، این نمایشگاه را علاوه بر ارزش معنوی آن یک فرصت گردشگری و درآمد زایی مناسب برای شهر شیراز برشمرد و از شهرداری، میراث فرهنگی و سایر دست اندرکاران خواست توجه ویژه ای به راه اندازی چنین نمایشگاهی داشته باشند.
وی به موضوع تاسیس پارک موزه در ۱۲ شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح مقدماتی همچون برگزیدن مراکز شهرستان هایی که دارای تعداد بیشتر شهدا نسبت به جمعیت آنها هستند  و  وجود اراضی دولتی در این شهرستان ها باید مد نظر قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: به رغم اینکه بودجه سال آینده دولت انقباضی است امیدواریم شرایط به گونه ای باشد که اعتبارات لازم در حوزه دفاع مقدس تامین شود.
وی درباره مجتمع فرهنگی و باغ موزه  دفاع مقدس نیز بر لزوم برنامه ریزی دقیق و تقصیم وظایف مشخص برای همه دستگاه های متولی و همکار تاکید کرد.
دراین جلسه همچنین تعدادی از کتاب های حوزه دفاع مقدس رونمایی شد.  

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید