برنامه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس در سوگ «سردار آسمانی» اعلام شد
برنامه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس در سوگ «سردار آسمانی» اعلام شد

مدیر ستادهماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس ضمن تشریح برنامه های بزرگداشت شهادت سردار آسمانی؛ «حاج قاسم سلیمانی» درکانون های مساجد استان، گفت: این برنامه ها از ساعات آغازین اعلام شهادت ایشان آغاز شده و ادامه دارد. به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی ستادهماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد […]

مدیر ستادهماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس ضمن تشریح برنامه های بزرگداشت شهادت سردار آسمانی؛ «حاج قاسم سلیمانی» درکانون های مساجد استان، گفت: این برنامه ها از ساعات آغازین اعلام شهادت ایشان آغاز شده و ادامه دارد.

به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی ستادهماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس، حجت الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس امروز (۱۵دی) ضمن عرض تسلیت شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید «حاج قاسم سلیمانی»، گفت: کانون های مساجد استان فارس از ساعاتی پس از اعلام خبر شهادت ایشان ضمن سیاهپوش کردن مساجد و معابر اطراف و پخش صدای تلاوت قرآن کریم، سوگواری این ضایعه جانسوز را آغاز کردند.

وی ترویج فرهنگ شهادت  را از جمله رسالت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد دانست و خاطرنشان کرد: مراسم گرامیداشت یاد و نام سردار آسمانی در مساجد استان همراه با عزاداری، سوگواری و تجدید میثاق با آرمان های بلند شهدا به ویژه این سردار آسمانی و شهدای مدافع حرم با حضور عموم مردم در حال برگزاری است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس ادامه داد: ثواب قرائت قرآن کریم در طرح «تلاوت نور» هر شب پس از نماز مغرب و عشا از ۱۳ تا ۱۵ دی ماه به روح مطهر سردار پرافتخار اسلام و همراهان شهیدش اهدا می شود.

وی از شرکت اعضای کانون های مساجد استان در پویش سراسری «سردار آسمانی» خبر داد و افزود: «پویش #سردار_آسمانی» از سوی ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور در واکنش به شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در فضای مجازی به راه افتاده است و کانون های مساجد فارس نیز در این پویش شرکت می کنند.

حجت الاسلام امیدی همچنین گفت: برنامه هایی نظیر اعزام به تهران و کرمان برای شرکت در مراسم تشییع، برپایی موکب های صلواتی، محافل قرآنی و سخنرانی، مسابقات فرهنگی و هنری با محوریت سردار پرافتخار اسلام شهید «حاج قاسم سلیمانی» به همت کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با همکاری هیئت امناء و هیئت های مذهبی مساجد در حال برگزاری است.

وی از حضور امامان جماعت، مدیران، اعضا وارکان کانون های مساجد استان در راهپیمایی پس از مراسم نمازجمعه ۱۳ دیماه خبر داد و افزود:گزارش های ارسالی به روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان فارس حاکی ازآن است که مدیران واعضای کانون ها حضور باشکوهی داشته اند وبرخی از مساجد محور حرکت به سمت مصلی نمازجمعه و مراسم راهپیمایی بوده اند.