گزینش نیروی انسانی در جهاد کشاورزی ضامن تامین امنیت غذایی
گزینش نیروی انسانی در جهاد کشاورزی ضامن تامین امنیت غذایی

مدیر هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در مدیریت منابع انسانی فرآیند گزینش در جذب نیروها نقش اساسی را ایفا می کند و این امر در مجموعه جهاد کشاورزی که وظیفه ذاتی تامین امنیت غذایی را برعهده دارد ضرورتی اجتناب ناپذیر است. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، فردین زمانی […]

مدیر هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در مدیریت منابع انسانی فرآیند گزینش در جذب نیروها نقش اساسی را ایفا می کند و این امر در مجموعه جهاد کشاورزی که وظیفه ذاتی تامین امنیت غذایی را برعهده دارد ضرورتی اجتناب ناپذیر است.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، فردین زمانی همزمان با سالروز صدور فرمان بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تشکیل نهاد گزینش کشور، تصریح کرد: گزینش، انتخاب افراد با معیارهای تعیین شده جهت تصدی مشاغل دولتی و یا خصوصی است که در فرآیند استخدام دولتی مبتنی بر قوانین خاص و با اقدامی هماهنگ برای همه دستگاه های اجرایی، انجام می شود.
وی افزود: در نظام گزینش کشور، ارزیابی و اعلام نظر در مورد صلاحیت یا عدم صلاحیت داوطلبان استخدام دارای قوانین و تکنیک های است که از طریق تشکیل جلسات شورای هسته نسبت به صدور رأی اقدام می شود از این رو از ابتدای سال جاری ، ۸۱ جلسه تشکیل شده که منجر به تعیین تکلیف بیش از ۷۰ درصد از پرونده های ارجاعی شده است.
مدیر هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه تایید صلاحیت دواطلبین در مراحل تمدید قراردادها، انتصابات و پرونده های نیابتی ارجاعی از سایر استان ها بر عهده این مدیریت است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ۱۳۴۰ فقره پرونده به این هسته ارجاع و استعلام ۲۵۹۰ پرونده انجام شده، همچنین بیش از ۱۴۱۵ مورد تحقیق و ۱۰۸ مورد مصاحبه صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه بیش از ۷۰۰ پرونده از پرونده های ارجاعی مذکور مربوط به تغییر وضعیت مهندسان ناظر جدید الاستخدام از مرحله رسمی آزمایشی به رسمی قطعی است، ابراز کرد: تاکنون برای افزون بر ۷۵ درصد پرونده ها رای گزینش صادر و به مدیریت امور اداری ارسال شده است.
زمانی؛ از مدیران و مسئولین خواست تا نسبت به تبدیل وضعیت کارکنان زیرمجموعه حساس باشند و چنانچه محدودیت های قانونی تبدیل وضعیت در کارکنان خود مشاهده می کنند، قبل از انجام اقدامات گزینشی و طرح در جلسات شورا نسبت به راهنمایی و رفع مشکل آنان اقدام کنند.
مدیر هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بیان کرد: به منظور ارتقای عملکرد این هسته، نظرسنجی محرمانه از متقاضیان، تبیین روش سوات با هدف شناسائی و تقویت نقاط قوت، رفع نقاط ضعف، ارتقای نقاط بهبود و استفاده از فرصت ها در دستور کار قرارگرفت.
زمانی؛ روز یک شنبه پانزدهم دی ماه مصادف با سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و ابلاغ منشور گزینش کشور که مبتنی بر حکمت و اندیشه ناب آن رهبر فقید فرزانه را گرامی داشت و گفت: ضمن تجدید بیعت با آرمان های بلند آن رهبر فرزانه بر خود لازم می دانم از زحمات کارکنان مدیریت هسته گزینش اعضای محترم شورای هسته، رابطین محترم گزینش در شهرستان ها وهمکارانی که در پیشبرد اهداف و ماموریت های سازمانی این مدیریت را همراهی کردند، صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.
مدیر هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، در پایان ضمن عرض تسلیت شهادت جانسوز سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش به محضر بقیه الله الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب، خانواده این شهید بزرگوار و ملت شهید پرور ایران اسلامی، افزود: خون پاک این شهید بزرگوار باعث استحکام بیش از پیش ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی و نمایش بزرگ همدلی هموطنان مان به دنیا شد.