کد خبر:4677
پ
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس:

حفظ این نظام شیعه اسلامی از اوجب واجبات است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس با آمران به معروف و ناهیان از منکر شهرستان زرقان دیدار کرد. به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، سلیمان مهدوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس […]

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس با آمران به معروف و ناهیان از منکر شهرستان زرقان دیدار کرد.

به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، سلیمان مهدوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس در این دیدار بیان داشت: از اوجب واجبات، حفظ این نظام شیعه اسلامی است و اگر میخواهید این نظام حفظ شود باید مردم سالاری دینی گسترش پیدا کند، و اگر میخواهید مردم سالاری دینی گسترش پیدا کند باید از حقی که خداوند به ما داده است درست استفاده کنیم و آن حق، امر به معروف و نهی از منکر است.

مهدوی افزود: ما اگر از این حق بگذریم نظام دچار تزلزل می شود حتی در صورتی که ولی آن امام معصوم باشد.

سلیمان مهدوی گفت: امر به معروف و نهی از منکر یعنی خوبی ها و بدی ها را در جایگاه خودش قرار دهیم و اجازه ندهیم این دو جایگاهشان عوض شود. و حتی جای ارزش ها جا به جا شود.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت بسیج باید آمر به امر به معروف و نهی از منکر باشد. امر به معروف و نهی از منکر یک واجب الهی است ولی اُمر به، امر به معروف و نهی از منکر برای کسانی که دانایی دارند و چگونگی و چیستی و چرایی آن را می دانند مهم تر از خود امر به معروف و نهی از منکر است.

مهدوی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر را اینقدر سخت کرده ایم و اینقدر شرایط زیاد است که احساس می کنیم اگر امر به معروف و نهی از منکر کنیم گناه کرده ایم. ولی امر به معروف و نهی از منکر به راحتی با یکدیگر صحبت کردن است، امر به معروف و نهی از منکر زیباترین، کامل ترین، مهم ترین و بهترین تعاملات اجتماعی است. خانم های محجبه توجه داشته باشند همین که با حجاب اسلامی و ظاهری محجبه در خیابان ها و مراکز عمومی ظاهر شوند که مردم شما را ببینند و یاد بگیرند، خود یک امر به معروف و نهی از منکر است. امر به معروف و نهی از منکر یک نوع جنگ نرم است که با زبان لین، مقابله با بدی ها و تشویق به خوبی ها دارد.

وی در آخر گفت: امر به معروف و نهی از منکر گفتن و گذشتن است. نظام جمهوری اسلامی ایران با گفتن و گذشتن حفظ می شود. به شرطی که همگانی شود. این کار باعث می شود مردمی که دانسته یا نادانسته در جامعه گناه می کنند، امنیت گناه کردن نداشته باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید