دومین کارگاه آموزشی آبیاری و تغذیه باغات پسته در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد
دومین کارگاه آموزشی آبیاری و تغذیه باغات پسته در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد

دومین کارگاه آموزشی انتقال یافته ها با موضوع آبیاری و تغذیه باغات پسته با حضور بهره برداران و کشاورزان و فعالان بخش خصوصی استان فارس در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد. به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، محمدحسن طلعتی رئیس دفتر مطالعات کشاورزی و آب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن […]

دومین کارگاه آموزشی انتقال یافته ها با موضوع آبیاری و تغذیه باغات پسته با حضور بهره برداران و کشاورزان و فعالان بخش خصوصی استان فارس در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد.


به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، محمدحسن طلعتی رئیس دفتر مطالعات کشاورزی و آب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در افتتاحیه این کارگاه آموزشی گفت: هدف از برگزاری این دوره افزایش اطلاعات باغداران در خصوص مدیریت صحیه تغذیه و آبیاری درختان پسته در طول سال و بررسی و ارائه مدل های صحیح ابعاد مختلف حفظ و نگهداری باغات پسته است.


وی افزود: با توجه به اجرای طرح تغییر الگوی کشت و کمبود آب در استان فارس؛ پسته از محصولاتی است که میزان مصرف آب کمی را دارد لذا می تواند ارزش افزوده بسیار مناسبی را برای استان به ارمغان آورد.
طلعتی با بیان اینکه پیش از این نیز کارگاه آموزشی در خصوص باغات پسته را در استان برگزار کردیم اظهارداشت: این کارگاه آموزشی به صورت یک روزه و حضور ۱۳۰ نفر از باغداران پسته، کارشناسان و مروجان شهرستان های سروستان، نی ریز، آباده، مروددشت، ارسنجان،استهبان،خرامه،کوار و شیراز از استان فارس برگزار شده است.
در این کارگاه آموزشی اساتید برتر پسته آخرین موضوعات علمی و کاربردی در خصوص آبیاری پسته را ارائه کردند.
همچنین در این کارگاه کشاورزان و باغذاران سئوالات خود در خصوص باغداری پسته و مسایل و مشکلات موجود را مطرح و بحث و تبادل نظر کردند.
انتهای پیام/