دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با رئیس کل دادگستری استان فارس
دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با رئیس کل دادگستری استان فارس

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست مشترکی، پیرامون راه های توسعه همکاری مشترک در مسیر ارتقای سلامت عمومی تبادل نظر کردند. به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست دانشگاه در ابتدای این نشست گزارشی از مجموعه واحدهای حوزه سلامت فارس، اعضای […]

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست مشترکی، پیرامون راه های توسعه همکاری مشترک در مسیر ارتقای سلامت عمومی تبادل نظر کردند.

به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست دانشگاه در ابتدای این نشست گزارشی از مجموعه واحدهای حوزه سلامت فارس، اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان، مراکز درمانی و واحدهای آموزشی، ارائه کرد.

دکتر «مهرزاد لطفی» رویکرد حمایتی مسوولان حوزه قضا در استان با مجموعه سلامت را قوت قلب و انگیزه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پیشبرد امور بهداشت و درمان جامعه دانست.

او با اشاره به حجم بالای خدمات رسانی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مراجعانی از دیگر استان های کشور، افزایش کیفی و کمی خدمات در این حوزه را نیازمند حمایت همه جانبه و توسعه تعامل بین بخشی عنوان کرد.

سرپرست دانشگاه همچنین با تاکید بر اهمیت آگاهی بخشی و آموزش در افزایش کیفیت خدمات و رفع چالش ها، از رئیس کل دادگستری استان فارس خواست تا در ارائه آموزش های لازم به کارکنان حوزه سلامت، در خصوص مسایل مرتبط با حوزه های قضایی، همکاری لازم صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس نیز در این نشست با اعلام آمادگی این مجموعه برای پیشبرد اهداف سلامت استان، گفت: در این زمینه رویکرد مجموعه قضایی فارس، حمایت از حوزه سلامت و سرعت بخشیدن به امور و پیشرفت برنامه ها در مسیر تحقق اهداف بهداشت و درمان است.

حجت ‌الاسلام والمسلمین «سید کاظم موسوی» همچنین با اشاره به جایگاه پزشکی استان فارس در کشور، وجود پزشکان توانمند و زیرساخت های موجود، بر توانمندی این حوزه در ثروت آفرینی و بهبود شرایط اقتصادی در استان تاکید کرد.

پیگیری امور مربوط به موقوفه های سلامت، دیگر محور صحبت های رئیس کل دادگستری استان فارس در این نشست مشترک بود.

او با توجه به اهمیت این موضوع که موجب بهره مندی بهتر مردم از خدمات حوزه سلامت می شود، خواستار پیگیری این موضوع و برگزاری نشست های مشترک میان مسوولان دو سازمان در این زمینه شد.

حجت‌ الاسلام والمسلمین موسوی تاکید کرد: در مسیر دستیابی به اهداف حوزه سلامت، لازم است با برقراری توازن عادلانه میان سیاست های تشویقی و از سویی دیگر برخورد با متخلفان، زمینه بهره مندی بهتر مردم از خدمات را فراهم سازیم.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین تمرکز بر موضوع جلب مشارکت نیکوکاران عرصه سلامت را دیگر راهکار ارتقای سلامت در جامعه خواند.

در این نشست، جمعی از اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» سرپرست دانشگاه را همراهی می کردند