اخبار نیروی انتظامی فارس/ ضبط و باندهای ۲۵ میلیاردی قاچاق در توقیف پلیس فارس
اخبار نیروی انتظامی فارس/ ضبط و باندهای ۲۵ میلیاردی قاچاق در توقیف پلیس فارس

جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: در بازرسی از یک منزل مسکونی انواع ضبط و باند خارجی قاچاق به ارزش ۲۵ میلیارد ریال کشف شد.

به گزارش پگاه خبر، سردار “یوسف ملک‌زاده”، بیان کرد: در راستای طرح برخورد با قاچاق، روز گذشته ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اقدامات فنی و تخصصی از وجود مقادیری کالای قاچاق در منزلی در یکی از محله‌های شیراز مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: ماموران پس از هماهنگی قضایی به محل‌ مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل یک هزار و ۱۹ دستگاه ضبط و باند خارجی قاچاق را کشف کردند.
جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۲۵ میلیارد ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این خصوص پرونده تشکیل و به همراه یک نفر متهم تحویل مرجع قضایی شد.

اختلافات قبلی علت درگیری منجر به قتل
فرمانده انتظامی استهبان گفت: قاتلی که با ضربات سلاح سرد یک نفر را به قتل رسانده بود دستگیر و روانه دادسرا شد.
سرهنگ “حسین اکبرپور”، بیان کرد: در پی وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل در بیست و هفتم خردادماه سال جاری در یکی از محله‌های شهرستان استهبان، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.
وی افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه و تحقیقات از شاهدان عینی مطلع شدند که ۲ نفر ناشناس به درب منزل مقتول مراجعه و با سلاح سرد وی را به شدت مجروح و به دلیل شدت جراحات وارده به قتل می‌رسد.
فرمانده انتظامی استهبان ادامه داد: ماموران پلیس تحقیقات خود را آغاز و موفق شدند مخفیگاه قاتل را شناسایی و وی را به همراه همدستش دستگیر کنند.
سرهنگ “اکبرپور” با بیان اینکه قاتل ۲۳ ساله در بازجویی اولیه علت و انگیزه درگیری را اختلافات قبلی عنوان کرد، اظهار داشت: متهمین پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

دستگیری عامل هتک حیثیت خانم مرودشتی در شبکه‌ اجتماعی
فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت از دستگیری شخصی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به هتک حیثیت کرده بود، خبر داد.
سرهنگ “فرشید زینلی، اظهار داشت: خانمی با ارائه مستندات و مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و بیان کرد فردی ناشناس از طریق یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به ایجاد مزاحمت و تهدید برای وی نموده است،که بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی ادامه داد: با تحقیقات تخصصی و بررسی فنی صورت گرفته، متهم ۲۱ ساله شناسایی و با دستور مرجع قضایی احضار و پس از ارائه مستندات از سوی پلیس، متهم به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی مرودشت با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به جرم خود مبنی بر هتک حیثیت اقرار کرد، گفت: پس از تشکیل پرونده متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
سرهنگ “زینلی” به افرادی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به ایجاد مزاحمت و تهدید و هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه دیگران می‌کنند، هشدار داد با اثبات عمل مجرمانه، آنها باید پاسخگوی قانون و مسئول عمل مجرمانه خود باشند.

کشف ۳ دستگاه موتورسیکلت مسروقه در “لامرد”
فرمانده انتظامی لامرد از کشف ۳ دستگاه موتورسیکلت مسروقه در این شهرستان خبر داد
سرهنگ “محسن لشکری”، بیان کرد: مأموران پلیس آگاهی لامرد در اجرای طرح سرکشی از پارکینگ‌ها و استعلام وسایط نقلیه، ۳ دستگاه موتورسیکلت مسروقه را کشف کردند.
وی بیان داشت: با توجه به مخدوش بودن شماره‌های تنه موتورسیکلت‌های فوق، کارآگاهان پلیس با بررسی از سامانه و کارشناسی علمی مطلع شدند که سابقه سرقت از شهرستان‌های مهر و لامرد دارند.
سرهنگ “لشکری” هشدار داد : مردم برای توقف طولانی مدت حتما از پارکینگ عمومی استفاده و در صورت در دسترس نبودن، وسیله نقلیه خود را در معرض دید پارک کرده و نکات ایمنی و هشدارهای پلیسی را جدی بگیرند.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در “خفر”
فرمانده انتظامی خفر از اجرای طرح ارتقاء امنیت محله محور در این شهرستان خبر داد
سرهنگ “حجت اله احمدیان”، بیان کرد: در راستای جلب رضایت عمومی مردم، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور از ابتدای ماه جاری با اولویت برخورد با سارقان و مخلان نظم در سطح این شهرستان اجرا شد.
وی ادامه داد: دستگیری ۷ نفر سارق و کشف ۱۹ فقره انواع سرقت‌، دستگیری ۳ خرده فروش مواد مخدر و معتاد متجاهر، دستگیری ۳ نفر و کشف ۴ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز از نتایج اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور در خردادماه بوده است.
فرمانده انتظامی خفر ضمن تشکر از همکاری، همراهی و مشارکت آحاد مردم در جهت ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح شهرستان، بر استمرار طرح‌های مذکور در راستای فراهم نمودن بیش از پیش آرامش برای شهروندان تاکید کرد و از مردم خواست به محض رویت موارد مشکوک سریعا با ۱۱۰ تماس حاصل نمایند .

انتهای پیام/