آموزش عمومی صنایع دستی رو به فراموشی در سرای محلات و فرهنگسراهای شیراز
آموزش عمومی صنایع دستی رو به فراموشی در سرای محلات و فرهنگسراهای شیراز

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت:با گسترش و تقویت زیرساخت‌های در شیراز، امکان میزبانی و معرفی صنایع دستی در کشور و شهرهای خواهرخوانده را داریم.

به گزارش پگاه خبر،  محمدعلی چوبینی امروز در نشست تخصصی دبیران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی با بیان اینکه جای خرسندی است که معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توجه جدی به سومین حرم اهل بیت(ع) و شهر گنبدهای فیروزه‌ای که خاستگاه بسیاری از هنرهاست، دارد افزود:
در حال حاضر در شهرداری شیراز آموزش عمومی صنایع دستی رو به فراموشی در سرای محلات و فرهنگسراها در دستور کار قرار گرفته است.
معاون شهردار شیراز، راه‌اندازی مدرسه هنر و استفاده از صنایع دستی به عنوان هدایای جشنواره‌ها و مناسبت‌ها را از دیگر مواردی ذکر کرد که در راستای اقتصاد صنایع دستی اجرایی شده است.
چوبینی همچنین با بیان اینکه شیراز خاستگاه هنرمندان بسیاری است و تمام شاخه های هنری و گردشگری را در خود جای داده است، گفت: وجود باغ‌های شیراز در دل شهر، یک ظرفیت بی نظیری را ایجاد کرده و به همین دلیل به گردشگری باغات هم در این کلانشهر توجه جدی شده است.
او در خاتمه تصریح کرد: نیاز داریم شهرمان به هنر هنرمندان چیره دست آذین شود.
چوبینی در بخش دیگری از سخنانش به محل برگزاری این نشست در ساختمان قدیم شهرداری شیراز که اکنون به یک کارگاه برای راه‌اندازی موزه بلدیه شیراز تبدیل شده، اشاره کرد و گفت: ساختمان قدیم شیراز از بناهای میراثی و ارزشمندی است که به موزه شهر شیراز در حال تبدیل شدن است و بخشی از آن به صنایع دستی و بخشی هم به اتاق تشریفات شهرداری اختصاص داده خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اعلام کرد که این موزه اردیبهشت ماه سال آینده و در هفته شیراز به بهره‌برداری خواهد رسید.

گفتنی است امروز به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی به میزبانی شهر شیراز نشست تخصصی دبیران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی با حضور جلالی معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی و هیات همراه همچنین مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس و دبیران شهرها و روستاهای جهانی کشور برگزار شد.

انتهای پیام/