توسعه ظرفیت گردشگری شیراز اولویت‌ مجموعه مدیریت شهری در پروژه‌های سرمایه‌گذاری است
توسعه ظرفیت گردشگری شیراز اولویت‌ مجموعه مدیریت شهری در پروژه‌های سرمایه‌گذاری است

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: افزایش امکانات رفاهی و گردشگری در راستای توسعه ظرفیت‌های شیراز در این زمینه، از اولویت‌های مجموعه مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری است.

به گزارش پگاه خبر، علیرضا اسکندری در بازدید از پروژه مشارکتی اقامتگاه پارک کوهستانی دراک و آکواریوم که با حضور معاون مالی و اقتصادی و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز و سرمایه‌گذاران پروژه صورت گرفت، اظهار داشت: پروژه‌های گردشگری، به نوعی ارزش افزوده‌ برای شهر شیراز ایجاد می‌کنند و شهرداری را در مسیر درآمدهای پایدار حرکت می‌دهند.

وی افزود: علی‌رغم مشکلات و موانع جذب سرمایه‌گذار برای اجرای پروژه‌های مشارکتی، مجموعه مدیریت شهری طی دو سال گذشته عملکرد خوبی در این زمینه داشته و توانسته تکلیف بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی سال ۱۴۰۱ را به طور ۱۰۰ درصد محقق کند و در حال حاضر نیز تلاش‌هایی برای تحقق بودجه ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی سال ۱۴۰۲ به نتایج خوبی رسیده است که با اجرای این پروژه‌ها، اتفاقات خوشی در شهر شیراز به ویژه در زمینه گردشگری رقم خواهد خورد.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز‌ بر رفع موانع اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری که درحال انجام است، تأکید و بیان کرد: مجموعه مدیریت شهری شیراز اعم از شورای شهر و کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری و سایر بخش‌های شهرداری، عزم جدی برای بررسی هفتگی پروژه‌های سرمایه‌گذاری و رفع مسائل آنها در راستای تسریع در اجرا و تکمیل به موقع دارد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز نیز در بازدید از پروژه‌ هتل-اقامتگاه بوستان کوهستانی دراک، گفت: نگاه شهرداری در روند اجرای قراردادهای سرمایه‌گذاری، همراهی با سرمایه‌گذار و هموارسازی مسیر است و در مقابل از سرمایه‌گذار نیز انتظار می‌رود با عمل به تعهدات خود و تکمیل و تحویل به موقع پروژه، شهرداری را در مسیر رفع نیازهای شهر و مطالبات شهروندان یاری کنند.

حمیدرضا اسماعیلی ضمن بررسی تمامی بخش‌های پروژه اقامتی بوستان دراک و مسائل و موانع اجرای پروژه در راستای تعهدات طرفین قرارداد، تأکید کرد: چنانچه این اقامتگاه در سه فاز تکمیل شود، شهروندان می‌توانند از ابتدای فصل تابستان از این اقامتگاه که در منطقه کوهستانی دراک واقع شده، به عنوان یک ظرفیت جدید گردشگری استفاده کنند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در بازدید از پروژه آکواریوم که عملیات ساخت آن در حال اجراست، اظهار داشت: این پروژه سال گذشته توسط هیأت سرمایه‌گذاری از کشور ترکیه آغاز شد و انتظار می‌رود با تکمیل آن و ایجاد یک جاذبه جدید، بوستان کوهستانی دراک به منطقه گردشگری جنوب کشور تبدیل شود.

اسماعیلی افزود: بازدیدهای مستمر دوره‌ای توسط حوزه معاونت مالی و اقتصادی شهرداری، با رویکرد بررسی مشکلات پروژه‌ها و تکمیل سریع‌تر آنها صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز نیز در این بازدید گفت: پس از تحقق بودجه ۱۵ هزار میلیارد تومانی تکلیف شورای اسلامی در سال ۱۴۰۱، شورای اسلامی شهر برای سال ۱۴۰۲ تکلیف بودجه ۲۰ هزارمیلیارد تومانی را به این سازمان ابلاغ کرد و این مجموعه عزم خود را در راستای تعریف بسته‌های مناسب شهر شیراز و جذب سرمایه‌گذار برای تحقق این بودجه جزم کرد.

هومان معصومی اظهار داشت: بخش عمده‌ای از تکالیف بودجه ۱۴۰۲ با عقد قراردادهای پروژه‌ها محقق شده و سازمان در تلاش است با اجرای چند پروژه کلان‌مقیاس نیز بودجه را به طور ۱۰۰ درصد محقق کند، برای مثال اجرای تله‌کابین و شهربازی بزرگ از مهم‌ترین پروژه‌های مدنظر است که از نیازهای جدی شهر شیراز و مطالبات شهروندان نیز محسوب می‌شود و اجرای آنها سال‌هاست که از دغدغه‌های مدیریت شهری شیراز است.

وی با اشاره به بازدیدهای دوره‌ای سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز از پروژه‌های سرمایه‌گذاری، گفت: هدف از بازدیدها تسریع در عملیاتی شدن قراردادهای منعقده و رفع موانع موجود است، باوجود اینکه وظیفه سازمان، جذب سرمایه‌گذاری است اما پیگیری برای به‌ثمر نشستن پروژه‌ها و جلسات هفتگی با سرمایه‌گذاران و بررسی مشکلات آنان نیز به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است، چراکه معتقدیم اهمیت حفظ سرمایه‌گذاران کمتر از جذب یا انعقاد قراردادهای جدید نیست و یقینا با این رویکرد سرمایه‌گذاران فعلی سفیران خوبی برای شهرداری در حوزه سرمایه‌گذاری خواهند بود.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز تأکید کرد: با مساعدت و همکاری خوب شورای اسلامی شهر و به‌خصوص کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری، رویکرد مثبت مدیریت کلان شهرداری و شهردار شیراز که نگاه «جهان‌شهر» به شیراز دارد، همچنین با ‌همدلی و همگرایی حاکم در شهرداری و ظرفیت‌های جذاب در شیراز، شاهد اتفاق‌های خوشایند در روند توسعه پایدار در شهر خواهیم بود.

انتهای پیام/