حج امسال فرصت مناسبی برای اتحاد مسلمانان در حمایت از فلسطین است
حج امسال فرصت مناسبی برای اتحاد مسلمانان در حمایت از فلسطین است

استاندار فارس گفت: مراسم حج امسال فرصت مناسبی برای اتحاد هرچه بیشتر مسلمانان در حمایت از مظلومیت مردم فلسطین در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی است.

 به گزارش پگاه خبر، محمد هادی ایمانیه، بامداد پنجشنبه در مراسم بدرقه نخستین گروه از زائران خانه خدا در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز افزود: برائت جستن از مشرکین ریشه قرآنی دارد و خداوند در سوره توبه به این مهم تاکید کرده است.

وی ادامه داد: امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر برپایی مراسم برائت از مشرکین تاکید داشته‌اند.
استاندار فارس گفت: رهبر معظم انقلاب در دیداری که کارگزاران حج با ایشان داشتند (اردیبهشت ۱۴۰۳) در بیان اهمیت مساله برائت فرمودند: “امسال برائت از همیشه بارزتر است. حج امسال، حج برائت است. بایستی حجاج مومن، چه ایرانی و چه غیرایرانی، از هر جا که هستند بتوانند این منطق قرآنی (برائت) را به همه‌ دنیای اسلام منتقل کنند”.
ایمانیه افزود: امسال با توجه به جنایت های وحشیانه رژیم صهیونیستی، چشم تمام مردم مظلوم فلسطین و لبنان به مسلمانان و اجتماع باشکوه بشری در سرزمین وحی است.
وی اظهار کرد: ما حداقل کاری که می‌توانیم در این شرایط انجام دهیم شرکت باشکوه در مراسم برائت از مشرکین و حمایت از مظلومیت ملت فلسطین است.
چند توصیه پزشکی دکتر ایمانیه
استاندار فارس، به حجاج خانه خدا توصیه کرد که حتی المقدور سعی کنند در آنجا از ماسک استفاده کنند، آب آشامیدنی ولرم زیاد بنوشند و دست ها و صورت خود را به شکل مرتب بشویند.
انتهای پیام/