مهار آتش در جنگل‌های منطقه کوه سیاه شهرستان رستم
مهار آتش در جنگل‌های منطقه کوه سیاه شهرستان رستم

مسوول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با تقدیر از دوستداران محیط زیست، از همکاری با نیروهای منابع طبیعی در مهار آتش در مناطق طبیعی و جنگل های کوه سیاه این شهرستان که تحت مدیریت منابع طبیعی است، خبر داد.

به گزارش پگاه خبر، مجید خانبازی ادامه داد: آتش سوزی بخشی از جنگل‌های منطقه کوه سیاه شهرستان رستم استان فارس با کمک مردم محلی، گروه‌های طبیعت دوست و نیرو‌های منابع طبیعی و محیط زیست مهار شد.
مسوول مدیریت بحران با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای پایش محل آتش سوزی اضافه کرد : ۶۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های کوه سیاه شهر مصیری در آتش سوخت، علت اصلی حادثه در دست بررسی است. آتش سوزی ها صدمات جبران ناپذیری به مناطق طبیعی دراین شهرستان زده است.
خانبازی با اشاره به اینکه پوشش گیاهی این کوه گون، بادام کوهی و بلوط و بنه است، افزود: کوه سیاه یکی از مناطق مهم در مناطق تحت مدیریت منابع طبیعی شهرستان رستم است که معمولا بر اثر بی توجهی رهگذران یا گردشگران دچار آتش سوزی می شود.
وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از جنگل ها و عرصه های طبیعی در مناطق شمال غرب استان فارس طی سال‌های گذشته در محاصره شعله های سرخ آتش قرار گرفتند و در سرمای زمستان سیاه شدند؛ آتش مهار شده است اما نیروهای یگان منابع طبیعی، محیط بانان و جوامع محلی با توجه به شرایط موجود، همچنان در وضعیت آماده باش هستند.
انتهای پیام/