در دوره فعلی شهرداری حتی به یک متر از باغات تعرض نشده است / تعامل دادگستری با شورا و شهرداری شیراز تعاملی ضابطه مند و رو به پیشرفت است
در دوره فعلی شهرداری حتی به یک متر از باغات تعرض نشده است / تعامل دادگستری با شورا و شهرداری شیراز تعاملی ضابطه مند و رو به پیشرفت است

رییس کل دادگستری استان فارس گفت: در دوره ای در کلان شهر شیراز بالغ بر ۳ هزار هکتار باغ داشتیم و در حال حاضر این میزان به هزار هکتار رسیده است اما در دوره فعلی شهرداری حتی به یک متر از باغات تعرض نشده است و شهرداری محکم ایستادگی کرد.

به گزارش پگاه خبر، حجت الاسلام سید کاظم موسوی ظهر امروز_ یکشنبه سی ام اردیبهشت_ در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: تعامل دادگستری کل استان فارس با سازمان های تابعه با شورا و شهرداری شیراز یک تعامل بسیار خوب و منطقی، ضابطه مند و رو به پیشرفت است.
وی با اشاره به اینکه ارتباط با رییس شورا و شهرداری برقرار است و جلسات دو و چند جانبه با اعضا صورت می گیرد، افزود: انضباط شهری بسیار خوب است و این انضباط روز به روز در حال تکمیل است و همه باید تلاش کنیم تا شهر سر سبد کشور، کلان شهر شیراز از حیث زیست محیطی و پاکیزگی باشد.
رییس کل دادگستری استان فارس با اشاره به فعالیت مراکز شوق زندگی در زمینه فعالیت جمع آوری معتادین متجاهر، کودکان کار، زنان بد پرست و بی سرپرست، تصریح کرد: این مراکز با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز ایجاد شده است.
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: در تدوین مصوباتی که شورا دارد، حمایت قانونی خواهیم کرد و پرونده های حقوقی و کیفری شهرداری را خارج از ضابطه رسیدگی خواهیم کرد تا حقی از شهروندان ضایع نشود.
وی خاطر نشان کرد: انتظار داریم تدوین و تعریف مصوبات به سمت و سویی باشد که به حریم شهر شیراز و نقاط محروم این کلان شهر و حریم شهر شیراز توجه بیشتری شود و در این زمینه نیز دادگستری کل استان فارس آمادگی کامل به جهت همکاری دارد.
رییس کل دادگستری استان فارس همچنین اضافه کرد: در خصوص ساماندهی امور شهری همچون ساخت و سازها این انتظار را داریم تا در شهری که بیش از یک قرن شهرداری دارد، ساخت و ساز غیر مجاز نباید در آن صورت گیرد و با توجه به اینکه در کمیسیون ماده ۱۰۰ ساخت و سازهای غیر مجاز تعیین تکلیف شده است انتظار است تا اقدامات هر چه زودتر برای ساختمان های نا ایمن اجرا شود.
حجت الاسلام موسوی اظهار کرد: ساماندهی ترافیک شهری یکی از انتظارات ما است و در این خصوص انتظار می رود تا در حوزه حمل و نقل این موضوع در دستور کار باشد که توسعه خطوط مترو و استفاده از اتوبوس های برقی مد نظر باشد تا هوای پاک شیراز حفظ شود.
وی همچنین به موضوع حفاظت از باغات قصردشت تاکید ویژه داشت و ادامه داد: در دوره ای در کلان شهر شیراز بالغ بر ۳ هزار هکتار باغ داشتیم و در حال حاضر این میزان به هزار هکتار رسیده است اما در این دوره از شهرداری حتی به یک متر از باغات تعرض نشده است و شهرداری محکم ایستادگی کرد.
کمک به رفع معضلات زیست محیطی یکی دیگر از درخواست های رییس کل دادکستری استان فارس بود و وی تاکید کرد: با توجه به اینکه اقدامات بسیاری نسبت به رفع بوی نامتبوع اطراف رودخانه چنار راهدار صورت گرفته است، طی دو هفته آینده این معضل بزرگ رفع می شود.
حجت الاسلام موسوی افزود: کمک به راه اندازی میدان میوه و تره بار مرکزی، واحدهای تولیدی صنعتی، فاضلاب های شهری، جز برنامه های مد نظر است که اعضای شورا باید به آن نظارت داشته باشند تا شهرداری شیراز نسبت به پیگیری این موضوعات اقدام کند.
وی ادامه داد: جمع آوری معتادین متجاهر در سطح شهر بسیار چهره نازیبایی ایجاد کرده است و با توجه به جمع آوری که صورت گرفت اما از سایر شهرها به شیراز آمده اند. لذا شهرداری نسبت به این موضوع اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد و شورای اسلامی شهر شیراز به این موضوع نظارت داشته باشد تا این معضل رفع شود.
رییس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد: انتظار داریم توجه ویژه به امور فرهنگی و مذهبی مد نظر باشد و باتوجه به جایگاه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و بودجه ویژه ای که به امور فرهنگی شهر اختصاص می یابد باید نگاه ویژه به این حوزه داشت.
حجت الاسلام موسوی همچنین تاکید کرد: باید به ساماندهی امور شهری همچون معضل سد معبر که در برخی معابر شهر قابل قبول نیست، اهتمام ویزه داشت تا این معضل برطرف شود.
وی اضافه کرد: دادستان و معاونین دادستان دادگستری کل استان و سازمان های تابعه آمادگی دارند تا در کمیسیون های شهر حاضر شوند تا در مواردی که نیاز است برای تسهیل در امور شهری کمک کنند.
رییس کل دادگستری استان فارس همچنین در این جلسه شورا درخواست کرد که نسبت به ساماندهی مناطق اطراف حرم های مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و حضرت سید علا الدین حسین(ع) و علی بن حمزه(ع) اقدام شود و دادگستری کل استان فارس این آمادگی را دارد تا در چارچوب مقررات و قانون کمک کند تا با تلاشی که شورای ششم و شهرداری شیراز دارد، پیشبرد بهتر امور صورت گیرد.
حجت الاسلام موسوی همچنین از شهردار شیراز و معاونین وی به جهت برنامه ریزی بسیار مناسب و مطلوب برای کلان شهر شیراز قدردانی کرد که این شهر هم اکنون به عنوان یک شهر آبرومند برای شهروندان شده است.
وی در پایان تاکید کرد: در کمیسیون تطبیق ، قضات حاضر هستند و در مصوبات باید دقت فراوانی بشود.
در این مراسم همچنین شهردار شیراز درگذشت مدیر با تخصص و با تجربه مجموعه مدیریت شهری، رضا مسعودی شهردار منطقه پنج شیراز را تسلیت گفت و اظهار کرد: پیرو موضوعات مطرح شده همچون ساماندهی سد معبر، ترافیک، محرومیت زدایی، مسائل فرهنگی اطراف حرم های مطهر، معتادین متجاهر را مطرح کردند و به زودی گزارش عملکرد اقدامات صورت گرفته از سوی مجموعه مدیریت شهری ارائه خواهد شد.
در ادامه این جلسه همچنین به مناسبت روز ۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی از سوی شورای اسلامی شهر شیراز و مجموعه شهرداری شیراز با حضور شهردار شیراز، رییس شورای اسلامی شهر شیراز و سیزده عضو شورای شهر شیراز از کارکنان روابط عمومی شورای اسلامی شهر، شهرداری مناطق یازده گانه و کارکنان روابط عمومی های سازمان ها و معاونت های تابعه شهرداری شیراز تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/