توزیع ۵۰ پک لبخند مادری بین خانواده‌های دارای فرزند سوم
توزیع ۵۰ پک لبخند مادری بین خانواده‌های دارای فرزند سوم

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان فارس بر ضرورت دغدغه‌مندی و فرهنگ‌سازی تمام مردم و مسئولان نسبت به موضوع جمعیت و خانواده تاکید کرد و افزود: با احساس مسئولیت در این خصوص امید است که بتوانیم وظایف خود را در راستای جوانی جمعیت و پیشگیری از بحران سالمندی، به انجام برسانیم.

به گزارش پگاه خبر، حسین پورنورعلی ابراز داشت: رسانه‌ها، مراکز فرهنگی و دانشگاهی و اساتید حوزه جمعیت و خانواده باید در این زمینه نقش بیشتری ایفا کرده و زوج‌های جوان را به فرزندآوری ترغیب کنند.

وی در تشریح برنامه هفته جمعیت معاونت اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با همکاری گروه‌های مردمی فعال در حوزه جمعیت، گفت: ۲۳ هزار عدد پوشک بین ۵۰۰ خانواده نیازمند با همکاری (کمیته امداد، بهزیستی، مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، دانشگاه علوم پزشکی) تهیه و توزیع شد.

او همچنین از برگزاری نمایشگاه با محوریت حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی الکاظم با همکاری گروه‌های مردمی _تخصصی حوزه جمعیت، طراحی ۲۰ پوستر نمایشگاهی با همکاری موسسه جوانان انتصار حق، تولید سرود با همکاری مجموعه تربیتی مه‍نا، خدمات مشاوره از تاریخ ۳۱ اردیبهشت لغایت ۱خرداد در حرم حضرت احمد ابن موسی با همکاری مجمع فعالان صیانت از جمعیت استان فارس، معرفی فیلم‌های اثر گذار در حوزه جمعیت در غالب دو کلیپ پنج دقیقه‌ای با همکاری گروه رسانه‌ای شهید آوینی خبر داد.

پورنورعلی همچنین ادامه داد: برگزاری مسابقه کتاب خوانی (کتاب داستانی روایت‌های مستند از مواجهه با موضوع سقط جنین عمدی)، برپایی غرفه نقاشی کودک با موضوع خانواده از تاریخ ۳۱ اردیبهشت لغایت ۱ خرداد در حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی الکاظم با همکاری قرارگاه فرهنگی عمار و توزیع ۵۰ پک لبخند مادری و ۵۰ پک پوشک پارچه‌ای بین خانواده‌های دارای فرزند سوم از دیگر برنامه‌های معاونت اجتماعی این ستاد است.

انتهای پیام/