مسئولان فارس برای اجرای ۶۴ کلان پروژه هم قسم شده‌اند
مسئولان فارس برای اجرای ۶۴ کلان پروژه هم قسم شده‌اند

استاندار فارس گفت: مدیران اجرایی، قضایی، فرماندهان نیروهای مسلح و منتخبان مردم در خبرگان و مجلس شواری اسلامی برای اجرای ۶۴ کلان پروژه فارس هم قسم شدند.

به گزارش پگاه خبر، محمدهادی محمدهادی ایمانیه شامگاه شنبه در نشست مشترک شورای اداری و فرهنگ عمومی فارس افزود: این کلان پروژه‌ها در حال بررسی‌های تخصصی از سوی نمایندگان مردم است و جلسه دوم آن در تهران برگزار می‌شود و پس از تایید نهایی فهرست آن منتشر می‌شود.
وی اظهار کرد: همه استان از ۶۴ کلان پروژه برنامه ریزی شده منتفع خواهند شد.
استاندار فارس با اشاره به دیدار خود با رئیس شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی( شستا)، ادامه داد: در این دیدار ۱۵ تفاهم نامه با شستا منعقد شد که منجر به سرمایه‌گذاری در طرحهای بزرگ استان می‌شود.
ایمانیه عنوان کرد: در یکی از این تفاهم نامه ها قرار است این شرکت ۲۵ درصد باقیمانده اعتبار مورد نیاز برای اجرای آزادراه شیراز به بوشهر را به عهده گیرد.
وی اضافه کرد: علاوه بر این مقرر شده در انتقال فاز نخست کارخانه سیمان تا پایان سال و انتقال نهایی تا ۱۴۰۴ همکاری کند.
ایمانیه افزود: با مدیر عامل ایران‌خودرو نیز توافق شد تا تاکسی های شیراز به عنوان پایتخت زیست محیطی آسیا برقی شود.
فارس پیشتاز ایجاد تعاونی‌های تولید
استاندار فارس ادامه داد: رئیس جمهور با پیشنهاد استان برای ایجاد تعاونی های تولید موافقت کرد و فارس پیشتاز ایجاد این تعاونی‌ها شد.
ایمانیه توضیح داد: در این قالب سرمایه‌های خرد کارکنان دستگاه جمع شده و صرف فعال سازی کارخانه‌های راکد می‌شود که در این فرایند کارکنان از منافع آن بهره مند می‌شوند و به افزایش درآمد آنها کمک خواهد شد.
وی از مدیران دستگاه های اجرایی نیز خواست تا کمک کنند با استفاده از زمین‌های مازاد آن دستگاه و زمین های تحت اختیار کارمندانی که دارای فرم ج سبز و فاقد مسکن هستند خانه‌دار شوند .
تحویل برشهای دستگاهی سند شیراز سومین حرم اهل بیت تا ۲ ماه آینده
استاندار فارس گفت: ادارات برش دستگاهی خود را برای تحقق سند راهبری شیراز، سومین حرم اهل بیت ارائه کنند.
ایمانیه افزود: پرچم شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) با پس زمینه حرم مطهر شاهچراغ (ع) طراحی و رونمایی شود.
وی با تاکید بر حضور مدیران در آیین رونمایی سند راهبردی شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در روز ۲۵ اردیبهشت ماه در حرم مطهر، ادامه داد: دستگاه ها طی ۲ماه برنامه های دستگاهی خود برای تحقق این سند راهبردی را ارائه کنند.
ایمانیه گفت: شهردار، فراجا و مدیران دستگاه‌ها زمینه زیارت کارکنان را در روز بزرگداشت احمد بن موسی (ع) فراهم کنند.
وی درباره مدیریت منابع آب فارس نیز گفت: در پلمب کردن چاه‌های غیر مجاز اقدامات خوبی شده و به سوی ایجاد شغل‌های غیر کشاورزی حرکت کرده ایم.
استاندار فارس با اشاره به آغاز نهضت آبخیز داری در سفر دوم رئیس جمهوری در این استان، گفت: قرار است در این قالب ۱۴۰ پروژه انجام شود.
وی اضافه کرد: تزریق آب به چاه‌ها در هنگام بارندگی از دیگر اقدامات استان درباره مدیریت منابع آب است.
ایمانیه با تاکید بر تصفیه و استفاده از پساب‌ها، تاکید کرد: شهرداری شیراز و صدرا باید تا سال آینده برای آبیاری فضای سبز از پساب استفاده کنند.
انتهای پیام/