بازدید بیش از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر نوروزی از اماکن مذهبی، تاریخی، طبیعی و گردشگری فارس
بازدید بیش از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر نوروزی از اماکن مذهبی، تاریخی، طبیعی و گردشگری فارس

دبیر ستاد خدمات سفر استان فارس و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از اسکان بیش از ۴ میلیون نفر شب درفارس خبر داد و گفت: از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا ۲۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ امار اقامت واسکان مسافران نوروزی در واحدهای اقامتگاهای رسمی و غیررسمی و اضطراری استان فارس به ۴ میلیون۲۴۹ هزار و ۱۹۷ نفر شب رسیده است.

به گزارش پگاه خبر، محمد ثابت اقلیدی بیان داشت: طبق آمارهای ارائه‌شده در مدت مذکور ۹۸۴ هزار و ۷۴ نفر شب در مراکز اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه‌های سنتی ، بوم گردی ، خانه مسافرها، زائرسراها، اردوگاه‌ها، پارک‌های ملی، طبیعت‌گردی و مجتمع‌های بین‌راهی و غیره اسکان یافتند، همچنین آمار اسکان مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های غیررسمی و اضطراری شامل مهمان سرای های ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و مدارس سالن‌های ورزشی، حسینه هاو مساجد و… به ۳ میلیون ۲۶۵هزار و۱۲۳ نفر شب رسید.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس به آمار بازدیدکنندگان از جاذبه‌های مذهبی تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان اشاره کرد و گفت: طبق آمارهای ارائه‌شده در مدت اعلام شده ۴ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۳۸۱ نفر بازدید از اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، ۱۰ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۸۴۸ نفر بازدید از سایت‌های تفریحی طبیعی و تاریخی ثبت شده است. او همچنین گفت: در این مدت هم بازدید یک میلیون و ۵۹۷هزار و ۴۷ نفر بازدید از اماکن تاریخی و موزه‌های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ثبت‌شده است که جمع کل بازدیدها در بازه زمانی اعلام شده به ۱۶ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۲۷۶ نفر بازدیدکننده می‌رسد.
ثابت اقلیدی در ادامه با اشاره به افزایش چشمگیر بازدیدهای نوروزی از سایت های تاریخی و گردشگری استان اشاره کرد و گفت: برای نمونه روز گذشته ۲۳ هزار و ۱۴۲ نفربازدید از مجموعه فرهنگی و تاریخی حافظ ثبت شد. او همچنین گفت: آمار دیروز بازدید مسافران و گردشگران به مجموعه میراث جهانی تخت جمشید نیز به بیش از ۱۲ هزار نفر رسید. ثابت اقلیدی در ادامه اضافه کرد: بازدیدهای نوروزی مسافران در مدت مذکور از اماکن تاریخی حافظیه  با ۴۷۹ هزار و ۲۵۸ نفر، مجموعه جهانی تخت جمشید با ۳۶۴ هزار و ۶۹۶ نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با ۲۶۶ هزار و ۳۸۱ نفر است . مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ادامه داد: مجموعه تاریخی و فرهنگی حافظ همچنان در صدر آمار بازدیدها از اماکن تاریخی و فرهنگی قرار دارد.
ثابت اقلیدی افزود: با توجه به استقبال و حضور مسافران در موج سوم تعطیلات نوروزی( تعطیلات عید فطر) تمامی تأسیسات و مؤسسات خدمات رسان گردشگری در این استان در آماده باش کامل هستند و فعالیت شبانه روزی خود را برای رفاه حال مسافران و ارائه خدمات مطلوب همچنان ادامه می دهند.

انتهای پیام/