ایجاد مزاحمت همسر سابق برای خانم شیرازی
ایجاد مزاحمت همسر سابق برای خانم شیرازی

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و احضار مردی ۴۰ ساله که با انتشار مطالب کذب و توهین آمیز در شبکه‌ اجتماعی تلگرام، اقدام به هتک حیثیت و ایجاد مزاحمت برای خانم شیرازی کرده بود، خبر داد.

به گزارش پگاه خبر، سرهنگ “امیرحسین سلیمانی”، اظهار داشت: خانمی ۳۶ ساله با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی بود مدتی است که افراد مختلف از طریق شبکه اجتماعی تلگرام و یا به صورت تلفنی برای من ایجاد مزاحمت می‌کنند که رسیدگى به این پرونده ‌به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.
وی گفت: کارشناسان پلیس ‌فتا تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی سرانجام متهم را شناسایی و با هماهنگی قضایی وی را احضار کردند.
رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اینکه متهم همسر سابق شاکیه بوده و به دلیل مشکلاتی که با وی داشته اقدام به چنین کاری کرده بود، گفت: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا ایجاد مزاحمت در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.
سرهنگ “سلیمانی” خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/