کلاهبرداری ۶ میلیاردی از طریق فیشینگ در فارس
کلاهبرداری ۶ میلیاردی از طریق فیشینگ در فارس

فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری ۲ متهم که از طریق فیشینگ و با عنوان افزایش فالوور در اینستاگرام اقدام به برداشت غیر مجاز‌ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از حساب‌های بانکی قربانیان کرده بودند، خبر داد. سردار “رهام بخش حبیبی” در گفت و گو با خبرنگار پگاه خبر، اظهار داشت: در پی […]

فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری ۲ متهم که از طریق فیشینگ و با عنوان افزایش فالوور در اینستاگرام اقدام به برداشت غیر مجاز‌ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از حساب‌های بانکی قربانیان کرده بودند، خبر داد.

سردار “رهام بخش حبیبی” در گفت و گو با خبرنگار پگاه خبر، اظهار داشت: در پی مراجعه حضوری چند شهروند شیرازی به این پلیس و طرح شکایت با موضوع برداشت غیر مجاز، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: درتحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهمان با موضوعات مختلف از قبیل افزایش فالوور، افزایش ممبر و … افراد را به درگاه‌های بانکی جعلی (فیشینگ) هدایت و قربانیان بدون توجه به جعلی بودن صفحه اقدام به وارد کردن اطلاعات بانکی خود می‌کردند و پس از گذشت چند  ساعت به صورت غیرمجاز برداشت‌هایی از حساب آنها صورت می‌گرفت.

سردار حبیبی افزود: با اقدامات فنی و تخصصی متهمان شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی تیمی از کارشناسان این پلیس به مخفیگاه آنان مراجعه و در این خصوص ۲ نفر دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی در استان فارس بیان داشت: متهمان ابتدا منکر عمل مجرمانه خود شدند که پس از مواجهه ‌ با مستندات و ادله‌های دیجیتال پلیس، به بزه ارتکابی اعتراف و بیان داشتند که ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از حساب های بانکی مالباختگان به صورت غیر مجاز برداشت کرده اند.

رئیس پلیس فارس خاطر نشان کرد: کاربران دقت کنند آدرس‌های درگاه‌های بانکی با پروتکل https و نماد shaparak.ir شروع می‌شود و شهروندان باید دقت داشته باشند که در استفاده از صفحات پرداخت بانکی از صفحه کلید مجازی استفاده کنند.

سردار حبیبی توصیه کرد: شهروندان برای پیشگیری از این نوع کلاهبرداری‌ها نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف کارت بانکی و نحوه فعال‌سازی آن، به بانک‌های عامل مراجعه کرده و همچنین می‌توانند با استفاده از افزونه ضد فیشینگ نسبت به بررسی سایت‌های جعلی بانکی اقدام نمایند.