دادگستری فارس به عنوان دومین استان کشور به سامانه برگزاری مزایده های الکترونیکی اجرای احکام قوه قضائیه پیوست
دادگستری فارس به عنوان دومین استان کشور به سامانه برگزاری مزایده های الکترونیکی اجرای احکام قوه قضائیه پیوست

طی مراسمی و همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس سامانه مزایده های الکترونیکی اجری احکام قوه قضاییه در استان فارس آغاز به کار کرد.


 

 

 

 

به گزارش پگاه خبر، رئیس کل دادگستری استان فارس در این مراسم که به صورت ارتباط برخط تصویری با ۵۱ حوزه قضایی استان برگزار شد؛ با بیان اینکه راه اندازی سامانه مزایده های الکترونیکی اجرای احکام قوه قضائیه در راستای اجرای بخشی از سند تحول قضایی در حوزه الکترونیکی کردن خدمات قضایی است گفت: این اقدام زمینه ساز شفافیت بیشتر مزایده ها در پرونده های قضایی است .
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی به وسیع تر شدن دایره اطلاع رسانی مزایده های به افراد و حذف محدودیت های جغرافیایی در برگزاری این دسته از مزایده ها اشاره کرد و افزود: حذف کاغذ و مکاتبات مکتوب از جمله دیگر مزایای استفاده از این سامانه می باشد.
وی در این خصوص افزود: در ماموریت هفتم سند تحول قضایی با عنوان “حمایت از حقوق مالکیت اشخاص” بر برگزاری مزایده های اجرای احکام و اجرایئه ثبت، در سامانه متمرکز برگزاری مزایده تأکید شده است که با آغاز به کار این سامانه و آموزش متصدیان این امر در استان فارس از امروز این سامانه در دسترس مجموعه قضایی استان فارس جهت انجام فرایند قضایی قرار گرفت.
معاون قضایی و فناوری اطلاعات دادگستری فارس نیز در آیین آغاز به کار سامانه مزایده های الکترونیکی اجرای احکام قوه قضائیه با اشاره به مزایای استفاده از این سامانه گفت: تولید خودکار آگهی و صورتجلسه مزایده براساس قانون اجرای احکام مدنی و ثبت فیش واریزی برنده مزایده از جمله مزایای این سامانه است.
علی مؤمن حسین پور از واریز وجوه برنده مزایده با شناسه واریز به صورت خودکار به حساب دادگستری، عودت خودکار وجه تضمین نفرات غیر از برنده، ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از پایان مزایده ، کاهش بار کاری مسئولین برگزاری مزایده و همچنین کاهش میزان مراجعه حضوری به شعب از جمله دیگر مزایای استفاده از این سامانه نام برد و خاطر نشان کرد: با بهره گیری از این سامانه امکان زمینه برگزاری چندین مزایده به صورت همزمان و افزایش تعداد شرکت کنندگان در مزایده و در نتیجه فروش مال با قیمت واقعی تر و جلوگیری از سوداگری برخی افراد فراهم شده است.

انتهای پیام/