نمایشگاه آثار هنرمندان کاریکاتوریست ۳۳ کشور جهان با موضوع کودکان غزه برپا شد
نمایشگاه آثار هنرمندان کاریکاتوریست ۳۳ کشور جهان با موضوع کودکان غزه برپا شد

شهردار شیراز در آیین اختتامیه جشنواره و افتتاحیه نمایشگاه آثار هنرمندان کاریکاتوریست ۳۳ کشور جهان با موضوع کودکان غزه گفت: در کلیه گالری ها، مترو و فضاهایی که متعلق به شهرداری است، ارائه و‌ نمایش آثار جشنواره باید در دستور کار باشد.

 

 

 

 

به گزارش پگاه خبر، محمد حسن اسدی در مراسم اختتامیه جشنواره و افتتاحیه نمایشگاه آثار هنرمندان کاریکاتوریست ۳۳ کشور جهان با موضوع کودکان غزه اظهار کرد: این جشنواره با توجه به موضوع آن جهات مختلفی داشت.
وی افزود: در عصری که همه صحبت از حقوق بشر و صلح می کنند اما در یک گوشه از جهان بیش از یک ماه است که ۲۸ هزار نفر از مردم بی گناه به خاک و‌ خون کشیده می شوند و در این میان کودکان بیشترین آسیب را می بینند.
شهردار کلان شهر شیراز تصریح کرد: در زمانی که مناطق مسکونی با بمب افکن ها ویران می شود هر آزاده ای می تواند قضاوت کند که این اقدام یک فاجعه است اما در عصر کنونی که صحبت از صلح، آرامش و انسان دوستی می شود چنین اتفاق ناگواری رخ می دهد.
اسدی ادامه داد: در این راستا حوزه معاونت فرهنگی شهرداری شیراز در حمایت از مردم و به ویژه کودکان مظلوم، بی دفاع و بی پناه غزه با برگزاری چنین رویدادی پیش قدم شد.
وی به آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره اشاره و اظهار کرد: از ۳۳ کشور آثار مختلفی با موضوع اعلام شده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و با توجه به اینکه اجرای این رویداد بسیار پر مشقت بود، اما امروز شاهد افتتاحیه نمایشگاه آثار هستیم.
شهردار شیراز در خطاب به رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شیراز گفت: در کلیه گالری ها، مترو و فضاهایی که متعلق به شهرداری است، ارائه و‌ نمایش آثار جشنواره باید در دستور کار باشد.
اسدی با تاکید بر اینکه امروز زبان هنر بسیار زبان تاثیر گذاری است به برگزاری رویداد دومین کنگره سرداران و امیران و شهدا در آبان سال آینده اشاره کرد و افزود: بنا به تاکید مقام معظم رهبری مهم ترین موضوعی که در این کنگره مد نظر است استفاده از زبان هنر در بخش های مختلف همچون فیلم و کتاب است.
وی تاکید کرد: آثاری که در این کنگره ارائه می شود باید متعدد ، جذاب و‌ در خصوص همه اقشار باشد.

 

 

 

رضایت شهروندان از دریافت خدمات متنوع در فرهنگسراهای شیراز
در این مراسم همچنین رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در سخنانی اظهار کرد: بر آنیم تا برنامه های اجرایی حوزه سازمان در سطح فرهنگسراها برگزار شود که این اقدام در جهت معرفی فرهنگسراها و آشنایی با فعالیت مدیران و نیروهای زحمتکش پرسنل شهرداری این مجموعه است.
محمد علی چوبینی افزود: زحمات این نیروها دیده نمی شود اما این پرسنل زحمتکش نوک پیکان خدمت گذاری و ارتباط با مردم هستند.
وی با توجه به اینکه شهرداری مجموعه ای خدمات رسان است، خاطر نشان کرد: شهروندان در بخش های متفاوتی این خدمات را دریافت می کنند اما فرهنگسراها یکی از مجموعه هایی است که در دریافت خدمات شهروندان بسیار خرسند هستند.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز همچنین از حمایت و پشتیبانی شهردار شیراز از این رویداد و دبیر جشنواره و رئیس اداره ارتباطات و معاونت فرهنگی سازمان در برگزاری این رویداد قدردانی کرد.
چوبینی در پایان نوید داد: مجموعه آثار هنرمندان منتخب در مترو گالری ها و فضای شهر اکران خواهد شد و از ظرفیت سازه های اطلاع رسانی در سطح شهر به جهت نمایش آثار استفاده می شود.

 

 

 

کاریکاتور یک هنر جهانی و دیپلماتیک است
در این آیین همچنین احمد رضا سهرابی دبیر جشنواره و عضو هیات داوران جشنواره بین المللی کاریکاتور کودکان غزه اظهار کرد: به دلیل حساسیت موضوع جشنواره و کودکان غزه این جشنواره در یکم آبان ماه فراخوان بین المللی آن اعلام‌ شد.
وی با اشاره به اینکه طی یک بازه زمانی بیست روزه فرآیند برگزاری جشنواره رقم خورد، افزود: فرآیند داوری آثار طی ۷ روز صورت گرفت.
دبیر جشنواره بین المللی کاریکاتور کودکان غزه اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که در فرآیند جشنواره اتفاق افتاد تقارن اعلام نتایج همزمان با ۲۹ آبان و بیست نوامبر روز جهانی کودک بود و این موضوع به قدری تلخ بود که مقرر شده بود نتایج جشنواره بین المللی کاریکاتور در سایت های بین المللی اعلام شود.
سهرابی ادامه داد: یک از موضوعات مد نظر دبیرخانه و مورد تاکید رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، پیرو برپایی نمایشگاه در شیراز، شکل گیری یک جریان سازی جهانی بود.

 

 

انتهای پیام/