برگزاری بزرگترین همایش ورزش همگانی افراد دارای معلولیت در شیراز
برگزاری بزرگترین همایش ورزش همگانی افراد دارای معلولیت در شیراز

همایش بزرگ ورزش همگانی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت گرامی در شیراز برگزار شد.

 

 

به گزارش پگاه خبر، محمدرضا جعفری رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش های همگانی استان فارس از بزرگترین همایش همگانی افراد معلولیت در فارس و در شهر شیراز خبر داد و گفت : بزرگترین همایش همگانی ویژه افراد دارای معلولیت با همکاری مدیریت بهزیستی شهرستان شیراز در زمین چمن این مجموعه همراه با برپایی غرفه‌های ورزش همگانی و برگزاری مسابقات متنوع ویژه تمامی سنین اوقات شاد و مفرحی را برای افراد دارای معلولیت و خانواده های آنها برگزار شد .

رییس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش های همگانی استان فارس در خصوص برگزاری این همایش گفت: هیات همگانی استان فارس در راستای گسترش ورزش همگانی و نشاط اجتماعی ، ترویج ورزش و سلامتی با همکاری مدیریت بهزیستی شهرستان شیراز این همایش بزرگ را برگزار کرد .

عضو هیات رئیسه هیات ورزش های همگانی استان فارس ادامه داد: یکی از بیماری‌های شایعی که سلامت جامعه ایرانی را تهدید می‌کند را می‌توان قند، دیابت و فشار خون نام برد که رشد ورزش همگانی می‌تواند بهترین سلاح برای ریشه کردن این بیماری باشد.
وی افزود : با همکاری دانشگاه علوم پزشکی غرفه تست قند خون و فشار خون ویژه افراد دارای معلولیت و خانواده های ایشان انجام شد .
جعفری افزود : این همایش که با برگزاری برنامه های مفرح و شادی همراه بود که به ۳۰ نفر از افراد دارای معلولیت هدایایی از طرف مدیریت بهزیستی شهرستان شیراز اهدا شد

وی افزود : در این رویداد بزرگ کمیته داژبال ، روپایی ، فریزبی ، داوطلبین ، روزانه ، دو میدانی، سالمندان و پیشکسوتان ، جمعی از مربیان ورزش صبحگاهی و عصرگاهی ، روابط عمومی و کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش های همگانی استان فارس حضور داشتند و روز خاطر انگیزی را برای بیش ۳۰۰ ورزشکار دارای معلولیت همراه با خانواده رقم زدند .
دکتر مصطفی محسنی مدیر بهزیستی شهرستان شیراز در حاشیه این این رویداد بزرگ ورزشی با تقدیر از عملکرد هیات ورزش های همگانی استان فارس در برگزاری این برنامه خواستار حضور مربیان در مراکز روزانه و شبانه روزی جهت آموزش و اجرای برنامه های ورزشی در مراکز تابعه شد.

انتهای پیام/