تفاهم نامه سه جانبه مابین اتاق بازرگانی فارس، فنی حرفه ای و اتاق تعاون منعقد شد
تفاهم نامه سه جانبه مابین اتاق بازرگانی فارس، فنی حرفه ای و اتاق تعاون منعقد شد

در آیینی با حضور مسئولان، تفاهمنامه سه جانبه با محور نقش آموزش های فنی و حرفه ای در تعالی سطح کیفی محصولات صادرات محور مابین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و رییس اتاق تعاون فارس منعقد شد. به گزارش پگاه خبر به نقل […]

در آیینی با حضور مسئولان، تفاهمنامه سه جانبه با محور نقش آموزش های فنی و حرفه ای در تعالی سطح کیفی محصولات صادرات محور مابین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و رییس اتاق تعاون فارس منعقد شد.


به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در نشست مشترک مدیرکل و معاونین آموزش فنی و حرفه ای، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون استان فارس و استاد کاران ارشد صنایع دستی شیراز گفت: امروزه یکی از الزامات فضای کسب و کار، توجه به آموزش است که در صورت تحقق این مهم سایر زنجیره های کسب و کار نیز حرکت مثبت و مناسبی خواهند داشت.
جمال رازقی با بازشماری بسیاری از مشکلات ناشی از کم توجهی به آموزش افزود: به وضوح شاهد اهداف تعیین شده متعالی در سایر بخش ها هستین درحالی که تحقق این اهداف نیاز به آموزش های مرتبط دارد.
وی بیان کرد: تجارت و بازار ما نیاز به آموزش دارد و غفلت از آموزش می تواند ضررهایی را برای کسب و کار و بازار ایجاد کند.
رازقی با اشاره به انعقاد این تفاهم نامه سه جانبه اظهارداشت: افزایش سطح دانش و مهارت های عمومی و تخصصی نیروی کار از ضرورت ها و نیازهای رشد و توسعه اقتصادی هر کشور است لذا در راستای ایجاد بسترهای پایدار شغلی برای کارجویان و مهارت دیدگان نظام آموزش های فنی و حرفه ای مبتنی بر نیاز بازار کار و بهره گیری از ظرفیت و دانش های نوین و پیشرو ، تفاهم نامه همکاری سه جانبه تدوین و تهیه شده است.
رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: در مرحله نخست اجرای این تفاهم نامه باید آموزش های مرتبط با نیاز بازار کار به افرادی که هم اینک مشغول به کار هستند ارائه شود تا بتوانیم فعالیت اثربخشی را در بخش مهارت های کاری نیروی انسانی در استان انجام دهیم.
وی با بیان اینکه در دولت های مختلف به جای اهمیت به تولید، موضوع اشتغال نشانه گرفته شده و هزینه هایی در این زمینه شده است ادامه داد: اینکه به افراد بیکار آموزش هایی ارائه شود و بعد به دنبال اشتغال آنها برویم کار بیهوده ای است که تحقق اهداف این تفاهم نامه را عملی نمی کند بلکه در شرایط فعلی باید شرایط فعلی واحدهای تولیدی حفظ شود.


در این آیین تفاهمنامه سه جانبه با محور نقش آموزشهای فنی و حرفه ای در تعالی سطح کیفی محصولات صادرات محور مابین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و رییس اتاق تعاون فارس امضا شد.
انتهای پیام/