کد خبر:3889
پ

بخشیده شدن قاتل به درگیری دو طایفه پایان داد

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس از پایان یافتن اختلافات دو طایفه با تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف شعبه اول شورای حل اختلاف خفرخبر داد و گفت: درگیری بین دوطایفه که بر اثر وقوع یک فقره قتل عمدی شدت گرفته بود به سازش ختم شد و مقتول از قصاص رهایی یافت. حجت الاسلام […]

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس از پایان یافتن اختلافات دو طایفه با تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف شعبه اول شورای حل اختلاف خفرخبر داد و گفت: درگیری بین دوطایفه که بر اثر وقوع یک فقره قتل عمدی شدت گرفته بود به سازش ختم شد و مقتول از قصاص رهایی یافت.


حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی در توضیح این خبر گفت: در سال ۱۳۹۶بر اثر وقوع یک فقره قتل، اختلاف و نزاع بین دوطایفه در روستاهای شهرستان خفر شدت گرفته بود و از تاریخ درگیری تا به حال کشمکش و درگیری سایه سنگین خود را بر این دو طایفه گسترانیده و روز به روز بر دامنه آن افزوده می‌شد.


وی افزود: پس از دستگیری متهم، اولیای دم شکایت خود را علیه متهم اعلام و قصاص وی را خواستار شدند؛ دادگاه نیز با توجه به اقرار متهم، اتهام را محرز و مسلم دانست و وی را به قصاص نفس محکوم می‌کند.


معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس و رئیس شورا‌های حل اختلاف فارس در ادامه خاطر نشان کرد: با ارجاع پرونده اقدامات لازم برای جلب رضایت از شاکی آغاز شد و چندین جلسه در شورای حل اختلاف شعبه اول خفر و منزل اولیاء دم تشکیل و طرفین توافق کردند که مذاکرات برای جلب رضایت ادامه یابد و به لطف خداوند زمینه صلح و سازش میان دو طایفه فراهم و مقتول نیز از قصاص رهایی یافت.


حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان این که اصلاح ذات البین و مصالحه بین مؤمنان بزرگ‌ترین پاداش را نزد خداوند متعال دارد و آثار و برکات فراوانی نیز برای جامعه به دنبال خواهدداشت تصریح کرد: همکاران ما در مجموعه شوراهای حل اختلاف استان فارس با اهتمام فراوان سعی می کنند تا زمینه صلح و سازش میان اختلاف‌ها و مشکلات به وجود آمده میان مردم را فراهم کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید