رییس‌جمهور:تامین آب و برق برای رونق تولید و توسعه زیرساخت‌ها بطور جدی دنبال می شود
رییس‌جمهور:تامین آب و برق برای رونق تولید و توسعه زیرساخت‌ها بطور جدی دنبال می شود

رییس‌جمهور با بیان اینکه آب و برق از زیرساخت‌های جدی برای رونق تولید و توسعه یافته‌گی است، گفت: اگر آب و برق تأمین نشود هم زندگی مردم دچار مشکل می‌شود و هم شاهد توسعه یافتگی ناقص خواهیم بود….

 رییس‌جمهور با بیان اینکه آب و برق از زیرساخت‌های جدی برای رونق تولید و توسعه یافته‌گی است، گفت: اگر آب و برق تأمین نشود هم زندگی مردم دچار مشکل می‌شود و هم شاهد توسعه یافتگی ناقص خواهیم بود ، تامین آب و برق برای رونق تولید و توسعه زیرساخت‌ها بطور جدی دنبال می شود.

به گزارش پگاه خبر به نقل از ایرنا، سید ابراهیم رییسی در مراسم افتتاح طرح‍های آب و فاضلاب فارس اظهار کرد: امروز در شهر شیراز و استان فارس کارهای بزرگی که به دست متولیان امر در حوزه انرژی انجام شده به بهره‌برداری رسید و در اختیار مردم قرار گرفت.

رییس جمهور ادامه داد: ۵۳ طرح و پروژه در حوزه آب و برق از خدماتی است که در این استان ظرف ۲سال گذشته انجام شده و این پروژه‌ها جزو ضرورت‌های استان بوده است.

وی اضافه کرد: این میزان کار با کار جهادی، شبانه روزی و با اخلاص توسط مهندسان پیمانکاران و کاربران و افراد فعال در این حوزه انجام شده است.

آیت‌الله رییسی با بیان اینکه آب و برق از زیرساخت‌های جدی برای رونق تولید و توسعه یافته‌گی است، گفت: اگر آب و برق تأمین نشود هم زندگی مردم دچار مشکل می‌شود و هم شاهد توسعه یافته‌گی در استانی مانند فارس که هم قطب کشاورزی و هم گردشگری است و در حوزه معادن می‌تواند بسیار فعال باشد نخواهیم بود.

او از استان فارس به بعنوان بهشت معادن یاد کرد و گفت: کار زیر ساخت آب و برق بسیار حایز اهمیت است و موجب فعال شدن فعالان در حوزه تولید خواهد شد.

رییس جمهور مهمترین بخش از این کار را انتقال خط دوم آبرسانی به شیراز دانست و گفت: تاکنون این آب مورد نیاز از آب‌های زیر سطحی تأمین می‌شد که مشکلات خود را به همراه دارد؛ مشکلاتی که برای مردم فارس برای استفاده از آب‌های زیرسطحی وجود داشت امروز با فعال شدن خط دوم انتقال آب پایان می‌پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه کار بزرگی برای بهره‌برداری از این پروژه انجام شده است، گفت: اگرچه بخشی از کار در سال‌های گذشته انجام شده اما بخش سخت کار در این ۲سال انجام شده است؛ به عنوان نمونه ایجاد تونل که از ابتکارات قرارگاه سازندگی بود از کارهای خوبی است که به استحکام کار آبرسانی کمک می‌کند و تضمین کننده کار آبرسانی است.

رییسی گفت: در مجموع تکمیل خط دوم انتقال آب از سد درود زن به شیراز برای تأمین نیمی از جمعیت شهر شیراز قابل تقدیر است؛ امیدواریم خط انتقال سوم هم با همین مجاهدت دنبال شود تا در شهر و روستا شاهد اتفاقات خوب و دعای خیر مردم باشیم.

با حضور رییس جمهور بهره برداری از ۱۳ طرح تامین و انتقال برق در استان فارس با سرمایه گذاری ۱۲۶۳ میلیارد تومانی آغاز شد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس در حاشیه افتتاح این طرح ها با بیان اینکه از ۱۳ طرح تامین و انتقال برق به ارزش ۱۲۶۳ میلیارد تومان بهره برداری شد افزود: حضوررییس جمهور ، اعضای هیات دولت و مسوولان وزارت نیرو در آیین افتتاح این طرح ها امید آفرین و انگیزه بخش است.

در این مراسم، همچنین طرح انتقال خط دوم آبرسانی از سددرودزن به شیراز، فاز اول طرح فاضلاب شهره آباده به ارزش۱۰ هزار میلیارد ریال، طرح فاضلاب روستای شهر میان اقلید به ارزش ۱۰۷۰ میلیارد ریال، طرح فاضلاب روستای شهید آباد شهرستان خرمبید به ارزش ۶۹۰ میلیارد ریال، فاز اول طرح آبرسانی به شهر داراب به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال، فاز اول طرح آبرسانی به مجموعه روستایی بالاده شهرستان کازرون به ارزش ۵۰۰میلیارد ریال، فاز اول طرح آبرسانی به روستاهای تخته سنگ و بانش شهرستان بیضا به ارزش ۳۳۰میلیارد ریال، فاز اول طرح آبرسانی به شهر حاجی آباد شهرستان زرین دشت به ارزش ۲۵۰میلیارد ریال، فاز اول طرح آبرسانی به شهر فسا به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این طرح‌ها جمعیتی بالغ بر ۳۰۱ هزار نفر در پنج شهر و ۳۴ روستا در هشت شهرستان استان فارس از مزایای آن منتفع می‌شوند.

انتهای پیام/