با پیشنهادهای استاندار فارس در تامین نیازها و بازسازی مناطق زلزله زده موافقم؛ با جدیت پیگیری شود
با پیشنهادهای استاندار فارس در تامین نیازها و بازسازی مناطق زلزله زده موافقم؛ با جدیت پیگیری شود

استاندار فارس در جلسه مدیریت بحران شهرستان اوز، که به ریاست وزیر کشور برگزار شد پیشنهاداتی برای تامین نیازها و بازسازی مناطق….

استاندار فارس در جلسه مدیریت بحران شهرستان اوز، که به ریاست وزیر کشور برگزار شد پیشنهاداتی برای تامین نیازها و بازسازی مناطق زلزله زده ارائه کرد.

به گزارش پگاه خبر، دکتر احمد وحیدی پس از بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان اوز در استان فارس، با حضور در جلسه ستاد بحران با حضور استاندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در جریان روند اجرای خدمات به مردم تاکنون و اسکان موقت آنان قرار گرفت.
وزیر کشور در این جلسه، ضمن تشکر از اقدامات انجام شده برای خدمت رسانی به حادثه دیدگان، گفت: در مرحله اول می بایست اسکان اضطراری فراهم شود که بحمدلله انجام شده است.
دکتر وحیدی ادامه داد: مراحل بعد ارزیابی خسارت، جبران آن و کمک و حمایت از مردم است که با تدابیر صورت گرفته ان شاءالله به سرعت انجام می شود.
وی، با اشاره بر اینکه با همبستگی ملت و دولت به رفع این مسائل و مشکلات می‌پردازیم، گفت: با پیشنهادهای استاندار محترم فارس موافقم و باید هرچه سریعتر اجرایی شود.
وزیر کشور، پاسخگویی نسبت به تخریب منازل مسکونی جدیدالاحداث را متوجه ناظران، شهرداری و سایر افراد دخیل در این زمینه دانست وافزود: حتماً می‌بایست با افرادی که این ساختمان‌ها را تایید کردند اما ساختمان‌ها بر اساس آیین نامه‌های اصولی و احداث بناهای ساختمانی احداث نشده اند، برخورد شود؛ این برخورد برای دیگران نیز عبرت می شود.
دکتر وحیدی ادامه داد: با توجه به در پیش بودن آغاز سال تحصیلی جدید و همچنین فصل پاییز می‌بایست برنامه‌ها با سرعت و دقت بیشتری اجرا شود؛ وام ودیعه مسکن برای افرادی که محلی برای سکونت ندارند پیش بینی شود.
پیشنهادهای استاندار فارس
محمد هادی ایمانیه استاندار فارس، در جلسه هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اوز که به ریاست دکتر احمد وحیدی وزیر کشور در این شهرستان برگزار شد، گفت: پیشنهاد می‌کنیم بر اساس لیست ارائه شده از جانب شهرداری و بنیاد مسکن، ماشین آلات مورد نیاز از سایر شهرستان‌ها بسیج و در این منطقه مورد استفاده قرار گیرند.
استاندار فارس افزود: لازم است بنیاد مسکن و سازمان نظام مهندسی حداکثر تا ۱۰ روز آینده  تعداد واحدهایی که نیاز به احداث مجدد یا بهسازی و مرمت دارند را مشخص و اعلام کنند.
ایمانیه ضمن اینکه پیشنهاد داد در جلسه هیات وزیران میزان تسهیلات برای حادثه دیدگان این زلزله مورد بحث و تصمیم گیری قرارگیرد، گفت: با پیگیری‌های انجام شده وسایل خانه‌هایی که در این حادثه از بین رفته‌اند توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تامین می‌شود؛ سیمان و میلگرد مورد نیاز برای این منطقه نیز با همکاری بنیاد مستضعفان آماده می شودو به ۸۶ خانواده که تحت حمایت کمیته امداد حضرت امام و بهزیستی قرار دارند مبلغ یک میلیارد ریال وام بلاعوض و مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارائه خواهد شد.وی به همراهی و حمایت همیشگی خیرین به ویژه خیرین جنوب کشور نیز اشاره کرد و یادآور شد: در صورتی که خیرین محترم مبالغ مد نظر خود را به حساب ١٠٠ حضرت امام (ره) واریز کنند، معادل همان مبلغ به آن، افزوده و در اختیار مردم قرار داده می‌شود تا در نتیجه قدرت و سرعت خدمت رسانی به مردم افزایش یابد.
استاندار فارس افزود: براساس نظر مدیران فنی و متخصص، لازم است بیمارستان منطقه فعال شود و هزینه‌های مرتبط با نواقص پیش آمده ناشی از زلزله اخیر از طریق وزارت بهداشت پیگیری و تامین خواهد شد.
ایمانیه ادامه داد: مدیریت استان خواستار این است که صندوق بیمه حوادث ساختمانی به وظایف قانونی خود در این زمینه عمل کند و شهرداری نیز، نسبت به صدور رایگان پروانه مجدد اقدام کند. رئیس شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان بر ضرورت برخورد با ناظران ساختمانی و مسببان احتمالی در صورت سهل انگاری در انجام وظیفه قانونی خود تاکید و در ادامه تصریح کرد: می بایست کمیته ای باحضور کارشناسان صاحب نظر از دستگاه‌های ذیربط تشکیل شود و ساختمان هایی که کمتر از ۲۰ سال از بنای آن ها می گذرد اما در زلزله اخیر آسیب دیده و نیاز به تخریب دارند را اعلام کنند. وزیر کشور همچنین در سفر به شهرستان اوز و بازدید از مناطق زلزله زده، با علمای اهل تسنن جنوب فارس هم دیدار و گفتگو شد.
در این دیدار که امامان جمعه اهل تسنن شهرها و روستاهای جنوب فارس و حجت‌الاسلام والمسلمین مدیح مدیر مرکز اسلامی استان فارس حضور داشتند، سخنرانان از وحدت بی‌نظیر مردم جنوب فارس سخن گفتند و خواستار حمایت‌های دولت از تلاشگران حوزه وحدت شدند.
انتهای پیام/