کد خبر:38016
پ
با حضور وزیر بهداشت؛

ایستگاه شهدای عادل‌آباد خط ۲مترو شیراز  افتتاح شد

ایستگاه متروی شهدای عادل‌آباد با حضور نماینده هیئت‌دولت و مقامات ملی، استانی و شهری به‌عنوان چهارمین ایستگاه فاز یک خط ۲ مترو با اعتبار ۶ هزار ‌و ۷۰۰ میلیارد ریال در دوازدهمین گام از جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز همزمان با هفته دولت به افتتاح و بهره‌برداری رسید. به گزارش پگاه خبر، نماینده هیئت دولت در سفر […]

ایستگاه متروی شهدای عادل‌آباد با حضور نماینده هیئت‌دولت و مقامات ملی، استانی و شهری به‌عنوان چهارمین ایستگاه فاز یک خط ۲ مترو با اعتبار ۶ هزار ‌و ۷۰۰ میلیارد ریال در دوازدهمین گام از جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز همزمان با هفته دولت به افتتاح و بهره‌برداری رسید.

به گزارش پگاه خبر، نماینده هیئت دولت در سفر به فارس که در آیین بهره‌برداری از ایستگاه مترو شهدای عادل‌آباد شیراز حضور یافت، از مسؤولان، بابت همت و تلاش شبانه‌روزی تقدیر و گفت: حضور نماینده دولت در استان‌ها تنها یک پیام دارد و آن هم تقدیر از تلاش مدیران است و اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در فارس به مثابه اقدام انقلابی است. که باید الگویی برلی استانهای دیگر باشد.

بهرام عین‌اللهی با بیان اینکه همه مسؤولان پرتلاش موجب سربلندی دولت هستند، ابراز داشت: بر همه مسؤولان واجب است که در شرایط تحریم اقتصادی، جهادی کار کنند و این جهادی کار کردن تنها مختص مدیر و مسئول نیست که وظیفه همگانی است.

وی ادامه داد: همه تصور می‌کنند که تنها وزارت بهداشت باید عامل ایجاد سلامت باشد، در حالی‌که عوامل مختلفی در این مهم نقش دارند و پروژه‌های شهرداری شیراز که در این مراسم تشریح شد نیز در راستای سلامت‌آفرینی بود.

مقام عالی وزارت بهداشت تصریح کرد: ساخت جاده و اتوبان مطلوب، حمل‌ونقل عمومی و دیگر پروژه‌های زیرساختی در ایجاد سلامت اثرگذار است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی دستاوردهای خوبی در حوزه‌های مختلف به ویژه سلامت ایجاد شده است، گفت: افزایش امید به زندگی، کنترل بیماری‌های واگیردار، کاهش مرگ‌ومیر مادران باردار و نوزادان و… در سایه انقلاب اسلامی ایجاد شد.

عین‌اللهی اضافه کرد: در حوزه درمان نیز با توجه به افزایش ۳ برابری جمعیت اما در تمام رشته‌های تخصصی دارای متخصص هستیم و امکان درمان تمام بیماری‌ها در خود کشور وجود دارد.

او با بیان اینکه اگر امروز خارج از ایران سفر کنیم، عظمت این کشور بیشتر درک می‌شود، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران یک کشور قدرتمند و توانمند با نیروهای انسانی متعهد و متخصص است.

نماینده هیئت دولت در سفر به استان فارس با تصریح بر این نکته که امروز قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران از قدرت سخت آن بیشتر است، افزود: در کربلا دانشگاه علوم پزشکی راه‌اندازی کرده‌ایم و اساتید ما در آن مرکز مشغول امر آموزش و درمان هستند.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: متأسفانه فضای مجازی با سخن باطل و نکات کاذب سعی در انعکاس و تبلیغات منفی موفقیت‌های جمهوری اسلامی دارد که امید است با تبلیغات وسیع رسانه‌های داخلی، شاهد انعکاس فعالیت‌ها و قدرت عظیم کشور باشیم.

او تصریح کرد: امروز در فعالیت‌های پژوهشی رتبه علمی ایران افزایش یافته، ٧٠ درصد در دانش‌بنیان رشد داشته‌ایم، حدود ٩٩ درصد داروهای کشور در داخل تولید می‌شود، ۶۷ دانشگاه و دانشکده، ٢٢ هزار عضو هیئت علمی،٢٧٠ هزار دانشجو و ٨۵٠ مرکز تحقیقاتی فعال داریم که همه اینها جزو دستاوردهای انقلاب است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در راستای افزایش علاقمندی به توانمندی بیشتر اساتید و دانشمندان نیز بحث تمام‌وقتی آنها را به شکل عملی پشتیبانی کرده‌ایم و تعرفه پزشکی اساتید تمام‌وقت با بخش خصوصی یکسان شده و مالیات‌ها نیز کاهش یافته و سقف پرداخت کم شده است.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس نیز با خیر مقدم به بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت که به‌عنوان نماینده هیئت دولت به این استان در هفته دولت سفر کرده‌اند، از تلاش و خدمات مدیریت شهری شیراز در توسعه خطوط مترو و بهره‌برداری از ایستگاه شهدای عادل‌آباد قدردانی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این آیین اظهار داشت: در شورای ششم شیراز ٧٢ رویکرد تعریف کرده‌ایم که حرکت جهادی یکی از آن‌هاست و امروز مدعی هستیم که در بخش‌های مختلف پروژه‌ها در سرفصل گوناگون در حال اجرا است.

گفتنی‌است؛ در حاشیه افتتاح ایستگاه مترو شهدای عادل‌آباد از سند ارتقای کیفیت زندگی محلات کلانشهر شیراز رونمایی شد.

سید ابراهیم حسینی خاطرنشان کرد: یکی از شعارهای اصلی ما نیز سومین حرم اهل بیت(ع) بوده که سندی جامع برای آن تدوین شده که یکی از محورهای آن شاخص محرومیت‌زدایی است.

شهردار کلان‌شهر شیراز نیز بهره‌برداری از ایستگاه مترو عادل‌آباد را به ارزش ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: افتتاح بخشی از پروژه‌ها در سفر قریب‌الوقوع ریاست جمهوری به این کلان‌شهر انجام خواهد شد.

محمدحسن اسدی در آیین بهره‌برداری ایستگاه متروی شهدای عادل‌آباد شیراز اظهار کرد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌عنوان نماینده هیئت‌دولت در بدو ورود به این کلان‌شهر با مترو از میدان الله تا میدان امام حسین(ع) و سپس به ایستگاه شهدای عادل‌آباد آمد.

او ادامه داد: در دوازهمین گام جهش عمرانی شهرداری شاهد اقدام موثر و فعال در همه ابعاد هستیم.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز با بیان اینکه ٣ درصد از بودجه کل عمرانی شهرداری این کلان‌شهر به رفع محرومیت و پروژه‌های محرومیت‌زدایی اختصاص داده شد، گفت: سال گذشته در ۴۰ محله محروم و هدف، ٧٧ پروژه به ارزش ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تعریف شد که امروز شاهد افتتاح ۴۷ پروژه آن به اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هستیم.

اسدی ادامه داد: شهرداری طی یک برنامه چهارماهه با تحلیل و مطالعات لازم، در مناطق یازده‌گانه معابر فرعی، خاکی و عرض کم را تعریف کرد و این راستا ١٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای ۶ میلیون مترمربع معابر شهری و ٧٠٠ هزار تن آسفالت تعریف کرد که موجب امیدآفرینی شده است.

شهردار کلان‌شهر شیراز عنوان کرد: برای هفته دولت نیز ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح و یا کلنگ‌زنی داریم.

او اضافه کرد: برای سفر هیئت دولت به استان فارس و شهر شیراز نیز یک بسته ۱۵ هزار میلیارد تومانی آماده شده است که خط ۴ مترو و بهره‌برداری از بازار پروتئین شیراز در راستای ساماندهی مشاغل پروتئینی، لبنی صیفی در قلب شیراز در این سفر پیش‌بینی شده است.

اسدی همچنین از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)‌ به‌عنوان پیمانکار پروژه خط دوم مترو شیراز تقدیر کرد.

سخنگو و رئیس کمیته محرومیت‌زدایی شورای اسلامی شهر شیراز نیز بیان کرد: در هفته‌ای که مزین به نام ۲ شهید والامقام دولت است، پروژه‌های محرومیت‌زدایی به بهره‌برداری رسید که در کشور بی‌نظیر است، چراکه در سال‌های گذشته محرومیت‌زدایی به اسم محرومیت با شرایط خاصی ایجاد شد.

سیده مریم حسینی ادامه داد: در سایه کم‌توجهی و غفلت و کمبود بودجه، تفکرها بر محرومیت‌زدایی متمرکز شد و در این راستا در شورای اسلامی شهر شیراز، کمیسیونی تحت عنوان ساماندهی حاشیه‌نشینی و رفع محرومیت از مناطق کمتر برخوردار با تفکر ازبین بردن محرومیت، ایجاد شد.

او خاطرنشان کرد: ۴۰ محله شناسایی و درجه‌بندی محرومیت‌ها در آن دسته‌بندی و سندی تدوین شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با تصریح بر اینکه محرومیت‌‌زدایی یک نگاه دینی براساس منویات رهبر معظم انقلاب برای رفع کمبودهای شهر است، گفت: در موضوع محرومیت‌زدایی در این کلان‌شهر، به جز مسائل عمرانی با تفکر فرهنگی پیش می‌رویم.

حسینی همچنین با بیان اینکه در ١١ منطقه شهر، شهرداران جوان با فرهنگ محرومیت‌زدایی در حال فعالیت هستند، ابراز امیدواری کرد که روند محرومیت‌زدایی در شیراز به الگویی ملی تبدیل شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید