کد خبر:37982
پ

پروژه های محرومیت زدایی شهرداری شیراز افتتاح شد

۴۸ پروژه محرومیت زدایی شهرداری شیراز با اعتبار ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال امروز افتتاح شد. به گزارش پگاه خبر، مراسم افتتاح ۴۸ پروژه محرومیت زدایی شهرداری شیراز با اعتبار ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال با حضور مقامات مدیریت شهری در حالی برگزار شد که شهرداری کلانشهر شیراز دوازدهمین گام در جهش عمرانی […]

۴۸ پروژه محرومیت زدایی شهرداری شیراز با اعتبار ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال امروز افتتاح شد.

به گزارش پگاه خبر، مراسم افتتاح ۴۸ پروژه محرومیت زدایی شهرداری شیراز با اعتبار ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال با حضور مقامات مدیریت شهری در حالی برگزار شد که شهرداری کلانشهر شیراز دوازدهمین گام در جهش عمرانی را پشت سر میگذارد.

به گفته شهردار کلانشهر شیراز  پروژه های محرومیت زدایی در بهمن‌ماه سال گذشته کلنگ زنی شده که شامل روکش آسفالت، لوله گذاری و کانیواگذاری است.

محمد حسن اسدی با بیان اینکه پروژه ها در ۴۰ محله و ۷۷ پروژه خواهد بود و فاز اول آن به بهره برداری می رسد، ابراز داشت: ٣ درصد از بودجه کل عمرانی شهرداری این کلان‌شهر به رفع محرومیت و پروژه‌های محرومیت‌زدایی اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به تعریف برنامه ۴ماهه و مطالعات لازم در مناطق یازده گانه، افزود: در جهش اسفالت معابر خاکی و فرعی هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۶ میلیون مترمربع معابر شهری و ٧٠٠ هزار تن آسفالت تعریف شد.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: در شورای ششم شیراز ٧٢ رویکرد تعریف کرده‌ایم که حرکت جهادی یکی از آن‌هاست و امروز مدعی هستیم که در بخش‌های مختلف پروژه‌ها در سرفصل گوناگون در حال اجرا است.

سید ابراهیم حسینی خاطرنشان کرد: یکی از شعارهای اصلی ما نیز سومین حرم اهل بیت(ع) بوده که سندی جامع برای آن تدوین شده که یکی از محورهای آن شاخص محرومیت‌زدایی است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز بیان کرد: شاهد تعامل و همراهی بین شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز با دیگر دستگاه‌های حاکمیتی هستیم که نتیجه آن ارائه خدمات در محروم‌ترین نقاط این کلان‌شهر بوده است.

جعفر قادری ادامه داد: تلاش ما این بوده که در بودجه‌های سالانه و برنامه‌های توسعه‌ای کشور و همچنین قوانین دیگری همانند قانون تأمین مالی توسعه زیرساخت‌ها کمک کنیم تا موانع قانونی برداشته شود.

او خاطرنشان کرد: خوشبختانه در طرح تأمین مالی استفاده از ظرفیت و منابع مردمی پیش‌بینی شده است.

عضو اقتصاددان مجلس شورای اسلامی شهر اضافه کرد: در احکامی که در برنامه هفتم توسعه کشور آمده نیز از دیدگاه‌ها استفاده خواهیم کرد.

قادری یادآور شد: در سفر دوم هیئت دولت به استان فارس هم طرح‌ها و برنامه‌های خوبی دیده شده و اخیرا جلسه‌ای در خصوص بحث کمربندی شیراز نیز برگزار و مطالعه رینگ دوم کمربندی در دستور کار قرار گرفته و بخش‌های قابل واگذاری به شهرداری شیراز بررسی خواهد شد.

سخنگو و رئیس کمیته محرومیت‌زدایی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: خوشبختانه در فاز نخست فعالیت‌های محرومیت‌زدایی به یک فهم مشترک رسیدیم و قرار است عقب‌ماندگی سال‌های گذشته را جبران کنیم.

سیده مریم حسینی به مردم منطقه ٩ کلان‌شهر شیراز نوید داد که در شش ماهه دوم امسال اتفاقات بهتری در رفع محرومیت از این منطقه اجرایی می‌شود

او گفت: در این راستا ٧٢ پروژه تعریف شده که منطقه ٩ شیراز شرایط بهتری از نظر رفع محرومیت پیدا خواهد کرد.

رئیس کمیته محرومیت‌زدایی شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: در هفته‌ای که مزین به دو شهید والامقام دولت است، پروژه‌های محرومیت‌زدایی به بهره‌برداری رسید که در کشور بی‌نظیر است، چراکه در سال‌های گذشته محرومیت‌زدایی به اسم محرومیت با شرایط خاصی ایجاد شد.

حسینی ادامه داد: در سایه کم‌توجهی و غفلت و کمبود بودجه، تفکرها بر محرومیت‌زدایی متمرکز شد و در این راستا در شورای اسلامی شهر شیراز، کمیسیونی تحت عنوان ساماندهی حاشیه‌نشینی و رفع محرومیت از مناطق کمتر برخوردار با تفکر ازبین بردن محرومیت، ایجاد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: ۴۰ محله شناسایی و درجه‌بندی محرومیت‌ها در آن دسته‌بندی و سندی تدوین شد.

او با تصریح بر اینکه محرومیت‌‌زدایی یک نگاه دینی براساس منویات رهبر معظم انقلاب برای رفع کمبودهای شهر است، گفت: در موضوع محرومیت‌زدایی در این کلان‌شهر، به جز مسائل عمرانی با تفکر فرهنگی پیش می‌رویم.

حسینی همچنین با بیان اینکه در ١١ منطقه شهر، شهرداران جوان با فرهنگ محرومیت‌زدایی در حال فعالیت هستند، ابراز امیدواری کرد که روند محرومیت‌زدایی در شیراز به الگویی ملی تبدیل شود.

رئیس کمیته محرومیت‌زدایی شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: محرومیت‌زدایی در حقیقت اقدامات عقب‌افتاده سال‌های گذشته است که بر زمین مانده بود که این موضوع بر اثر غفلت و بی توجهی مسؤولین بوده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: در حال حاضر کمیته محرومیت‌زدایی اقدام به تعریف پروژه‌ها کرده است و بر مدیران و شهرداران مناطق اضافه بر وظایفشان، وظایف دیگری تحمیل می‌کند تا محلات محروم از محرومیت خارج و به محله مطلوب دست یابند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز اظهار کرد: امروز در هر ۱۰ منطقه شهر شیراز پروژه‌های محرومیت‌زدایی اجرا و به بهره‌برداری رسید.

محمد امین افزود: این پروژه‌ها از جنس محرومیت‌زدایی و در محلات کم برخوردار است و رضایتمندی قابل توجهی از شهروندان را در پی خواهد داشت.

شهردار منطقه ۴ شیراز نیز بیان کرد: در راستای افزایش سطح ارتقای کیفیت زندگی در محلات کمتر برخوردار، با مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز و دستور شهردار این کلان‌شهر عملیات عمرانی در ۲ محله هدف کشن و عادل‌آباد در دستور کار قرار گرفت.

حسام‌الدین اسدزاده ادامه داد: ۲.۵ کیلومتر عملیات لوله‌گذاری جهت دفع آب‌های سطحی با مبلغی بالغ‌بر ۷.۵ میلیارد و زیرسازی و کانیواگذاری و آسفالت معابر محله کشن نیز با اعتباری بالغ بر ۶.۵ میلیارد تومان انجام شد.

او یکی از مطالبات اصلی مردم محله کشن را روکش خیابان اصلی این محله عنوان کرد که به دلیل عدم اتمام فاضلاب شهری، امکان پذیر نبود و در این خصوص بیان کرد: با پیگیری‌های مستمر انجام شده، روکش اصلی آسفالت این محله به مساحت ۳۵ هزارمترمربع با اعتباری افزون‌بر ۶.۵ میلیارد تومان رقم خورد.
شهردار منطقه ۴ شیراز خاطرنشان کرد: در محله قلعه عادل‌آباد نیز عملیات لوله‌گذاری به طول ۱.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ٣ میلیارد تومان در دست اقدام است.

شهردار منطقه ٩ شیراز نیز بیان کرد: رفع محرومیت از ۳ شهرک مهدی‌آباد، حجت‌آباد و سامان در دستورکار قرار گرفت و در سال جاری با دستور اکید شهردار کلان‌شهر شیراز این اعتبار به ۵۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که ٣٠ میلیارد تومان آن به ٣٠ هزار مترمربع پیاده‌رو سازی، جدول‌گذاری، کانیواگذاری آسفالت و زیرسازی اختصاص داده شد.

سید محمدجواد افضلی تصریح کرد: علاوه بر این ۵۰ میلیارد تومان که مختص محرومیت‌زدایی بود از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های عمرانی سطح منطقه ۹ و ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر به صورت عادی به بحث محرومیت‌زدایی در این سه شهرک هزینه شد.

سرپرست شهرداری منطقه ۷ شیراز نیز اظهار کرد: در سطح این منطقه، پروژه‌های محرومیت‌زدایی در هفت محله هدف به بهره‌برداری می‌رسد.

محمد جعفری افزود: این پروژه‌ها شامل عملیات لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی، بهسازی و زیرسازی آسفالت معابر و همسطح سازی پیاده‌روها است.

ا‌و گفت: اجرای این پروژه‌ها با هدف دفع روان آب‌های سطحی در معابر، توسعه زیرساخت‌های شهری و بهبود بهداشت محیط زیست صورت می‌گیرد.

سرپرست شهرداری منطقه ۷ شیراز ادامه داد: در مجموع ۷.۵ کیلومتر عملیات لوله‌گذاری در سطح منطقه هفت در حال انجام است که ۲.۵ کیلومتر سهم پروژه های محرومیت زدایی است و یک و نیم کیلومتر آن عملیات لوله گذاری اجرا شده است.

جعفری اضافه کرد: بهسازی و زیرسازی ۲۵ هزار مترمربع آسفالت معابر انجام شده است که در محله سهل‌آباد میزان ۱۴ هزار مترمربع این عملیات صورت گرفته است.

او به سایر پروژه‌های در دست اجرا اشاره کرد و گفت: بهسازی و ساماندهی بولوار سادات به طول ۱۱۰۰ متر و عرض ۴۵ متر که شامل احیای فضای سبز، نقاشی‌های دیواری مشرف به بولوار، رنگ‌آمیزی تک لبه‌های بولوار با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان، لوله‌گذاری کانال شماره یک سهل‌آباد در شرق این محله با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد و احداث زورخانه، مسجد و خانه محله از دیگر پروژه‌های اجرایی و در دستور کار است.

بنا براین گزارش، پروژه‌های محرومیت‌زدایی افتتاح شده در ۱۰ منطقه شیراز بدین شرح است:

اجرای عملیات لوله‌گذاری کوچه شهید محمود صالحی منشعب از خیابان ابیوردی یک، اجرای عملیات لوله‌گذاری منشعب از ابیوردی (ابیوردی یک، کوچه ۱۱ حسن‌آباد)، تملک املاک و بازگشایی معبر محله ابیوردی (کوچه جمشیدی) و تملک املاک و بازگشایی معبر محله مهدی‌آباد در منطقه یک و لوله‌گذاری منشعبات خیابان کارگر کوچه ۲۲، احداث سرویس بهداشتی در بوستان شکوفه، تملک و بازگشایی شهرک بهار به متراژ ۱۶۹.۶۸ مترمربع، بهسازی و مرمت جداره‌ها و دیواره‌های محله قیام فاز یک، بهسازی و مرمت جداره‌ها و دیواره‌های محله قیام فاز ۲، تملک و بازگشایی معبر شیخ علی چوپان به متراژ ۴۲۰.۶ مترمربع و احداث سرویس بهداشتی در محله شیخ علی چوپان در منطقه ۲ هستند که امروز به بهره‌برداری رسیدند.

بهسازی و زیرسازی، جدول و لوله‌گذاری و آسفالت محله برآفتاب سعدی فاز یک، بهسازی و زیرسازی، جدول و لوله‌گذاری و آسفالت محله برآفتاب سعدی فاز ۲، بهسازی و زیرسازی، جدول و لوله‌گذاری و آسفالت محدوده خیابان آبخوان غربی و شرقی، بهسازی و زیرسازی، جدول و لوله‌گذاری و آسفالت محدوده بلوار شهید وفایی و شهرک امام حسین‌(ع) از پروژه‌های محرومیت‌زدایی منطقه ۳ و لوله‌گذاری قلعه عادل‌آباد، لوله‌گذاری معبر اصلی گلشن و بهسازی معابر و آسفالت گلشن در منطقه ۴ به بهره‌برداری رسیدند.

عملیات جدول‌گذاری، کانیواگذاری، زیرسازی و آسفالت عدالت، گفتار، سپاه جنوبی، ۴۵ متری دولت و کوشک میدان، تعمیر و مرمت جداول کوشک میدان و خرید پمپ آب جهت مدیریت بحران از پروژه‌های منطقه ۵ و لوله‌گذاری شهرک جوادیه پروژه محرومیت‌زدایی منطقه ۶ شهرداری شیراز بوده است.

لوله گذاری کوچه ۸۹ کوشکک، بهسازی، زیرسازی و آسفالت سهل‌آباد، ایستگاه اتوبوس وزیرآباد، بهسازی بلوار سادات سهل‌آباد و لکه‌گیری و روکش آسفالت بلوار سادات سهل‌آباد از پروژه‌های محرومیت‌زدایی منطقه ۷ و کف‌سازی، بدنه‌سازی، جداره سازی و تأسیسات شهری محله هجرت، لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی محله هجرت، تأسیسات برقی و مکانیکی (تأمین روشنایی و نورپردازی) هجرت، جمع‌آوری آب‌های سطحی (لوله‌گذاری) بالاکفت،

زیرسازی و آسفالت معابر بالاکفت، جابه‌جایی شبکه برق سنگ سیاه، کف‌سازی، بدنه‌سازی، جداره‌سازی و نورپردازی لب آب، زیرسازی و آسفالت معابر تیموری، جمع‌آوری آب‌های سطحی (لوله‌گذاری) تیموری و کف‌سازی، بدنه‌سازی و جداره‌سازی تیموری از پروژه‌های بهره‌برداری شده در منطقه ۸ هستند.

لکه‌گیری و روکش آسفالت مهدی‌آباد، جدول‌گذاری مهدی‌آباد و لوله‌گذاری مهدی‌آباد در منطقه ۹ و زیرسازی و آسفالت محله قناعت‌پیشه، جدول‌گذاری محله شاهیجان، کانیوا‌گذاری محله شاهیجان، آسفالت محله شاهیجان، پیاده‌رو سازی محله شاهیجان، لوله‌گذاری خیابان بنیانی و پل عابر پیاده فلزی خیابان بنیانی در منطقه ۱۱ به بهره‌برداری رسیدند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید