کد خبر:34850
پ
در مراسم سالروز تاسیس کانون های مساجد فارس مطرح شد:

مسجد محوری را باید در راس همه امور قرار دهیم

در مراسم بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی مساجد که با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه مسجد محوری را باید در راس همه امور قرار دهیم، گفت: <span;>در کلانشهر شیراز، استانداری،شهرداری و فرمانداری پای کار مسجد محوری آمده‌اند وباید مسئله مسجد محوری […]

در مراسم بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی مساجد که با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه مسجد محوری را باید در راس همه امور قرار دهیم، گفت: <span;>در کلانشهر شیراز، استانداری،شهرداری و فرمانداری پای کار مسجد محوری آمده‌اند وباید مسئله مسجد محوری را جدی بگیریم و شبانه روز برای تحقق آن تلاش کنیم.
لطف اله دژکام با اشاره به اینکه مسایل امروز یک جنگ سیاسی نیست، اضافه کرد: امروزنگوییم که برخی مسائل تنها یک دعوای سیاسی است، چرا که در برخی موضوعات مستقیم با دین جنگ می‌کنند.
امام جمعه شیراز ادامه داد: <span;>جهاد فرهنگی، جهاد اقتصادی و جهاد امنیتی در ابعاد مختلف جنگ ترکیبی دستی بر کار است که بچه‌های مردم را مسموم می‌کند و آن را به خودمان نسبت میدهند،  نمی‌شود که دست روی دست بگذاریم و وارد میدان نشویم.
وی ابراز داشت: هدف اصلی همه ما دفاع از کیان اسلامیت است که با کاریکاتور به شخص پیامبر حمله میکنند و باید غیرت دینی را به میدان بیاوریم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری فارس در ادامه این مراسم با بیان اینکه مساجد خاستگاه انقلاب اسلامی بوده‌ و به گفته امام راحل، ما انقلاب کردیم تا مساجد حفظ شوند، گفت:<span;>روحانیون باید انجام فعالیت‌های تبلیغی، امور فرهنگی مرتبط با نوجوانان و جوانان را در مساجد فراهم‌کنند تا بتوانیم جوانان را از مسایل امروزی در امان نگه داریم.

حجت الاسلام حسین امیدی ادامه داد: مساجد در کاهش اسیب ها نقش جدی و اساسی دارند و انقدر نقششان مهم است که <span;>بیش از ۲۸ بار نام مسجد در قرآن کریم ذکر شده است.

وی افزود: مساجد نقطه تحول و زمینه ساز ظهور امام عصر (عج) هستند و میتوان فرصتهای بسباری برای برگزاری فعالیتهای مختلف فرهنگی و هنری در این‌مکان ایجاد کرد.

انتهای پیام

خبرنگار


صدیقه زرین کلاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید