کد خبر:34530
پ

عضویت مجدد شیراز در هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان

شهرداری شیراز با کسب آرای مجمع عمومی اتحادیه شهرهای تاریخی جهان برای دومین بار متوالی به عنوان عضو هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان انتخاب شد. محمدحسن اسدی در حاشیه حضور در هجدهمین کنفرانس جهانی اتحادیه شهرهای تاریخی جهان که در «آندونگ» کره جنوبی، برگزار شد، گفت: اعضای هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان با […]

شهرداری شیراز با کسب آرای مجمع عمومی اتحادیه شهرهای تاریخی جهان برای دومین بار متوالی به عنوان عضو هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان انتخاب شد.

محمدحسن اسدی در حاشیه حضور در هجدهمین کنفرانس جهانی اتحادیه شهرهای تاریخی جهان که در «آندونگ» کره جنوبی، برگزار شد، گفت: اعضای هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان با رای مجمع عمومی و از بین شهرداران شهرهای عضو انتخاب می شوند و شهردار کیوتو بنیانگذار این مجمع است و شهرداران قونیه ترکیه، شیان چین، شیراز ایران، کراکوف لهستان، لیوبلیانا پایتخت اسلوونی، گیونگجو کره جنوبی و بادیشل اتریش به عنوان اعضای هیئت مدیره و کانازاوا ژاپن به عنوان بازرس انتخاب شده اند.

شهردار شیراز افزود: شیراز با برخورداری از پشتوانه غنی مذهبی، فرهنگی، هنری و دانشگاهی می تواند به عنوان شهری پیشرو در زمینه فعالیت های بین المللی عمل کند و نماینده شایسته ای برای ایران در مجامع بین المللی باشد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی اضافه کرد: دیپلماسی فعال شهری و حضور اثربخش و تاثیرگذار در مجامع بین المللی در مدیریت شهری حائز اهمیت است و تقویت و ارتقای جایگاه شیراز در مجامع جهانی، ظرفیت سازی، توانمندسازی و استفاده از تجربیات و دستاوردهای نوین در حوزه های مختلف مدیریت شهری، ارائه توانمندی ها و اقدامات شهرداری در آوردگاه های جهانی با هدف برجسته سازی توان داخلی، بسترسازی برای جذب گردشگر و سرمایه گذار، کمک به روشنگری برای ارائه تصویر واقعی از ایران شکوهمند و … از مهمترین اهداف شهرداری در حوزه بین الملل به شمار م یروند.

اسدی تصریح کرد: تاریخ و میراث فرهنگی برای شهروندان یک شهر و کشور نقش سازنده دارد و میراث فرهنگی ملموس و ناملموس گنجینه های ارزشمندی هستند که در محیط بین الملل مایه فخر و مباهات مردم می شوند و شهرداری شیراز تمام تلاش خود را می کند تا پیام مهربانی و صلح دوستی مردم هنرپرور شیراز را به گوش جهانیان برساند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری خود را مکلف به حفاظت از میراث تاریخی گرانبهای شیراز می داند هم گفت: اجرای پروژه های خرد و کلان بازآفرینی و باز زنده سازی، ضمن حفظ هویت عرصه های تاریخی و میراثی و … موجب ارتقای کیفیت زندگی شهروندان بافت تاریخی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید