روسیه دیگر گاز خود را با تخفیف نمی‌فروشد
روسیه دیگر گاز خود را با تخفیف نمی‌فروشد

به گزارش پگاه خبر؛غرب با تعیین سقف قیمت نفت روسیه ضعف  خود را نشان می‌دهد، زیرا وابستگی غرب به منابع انرژی روسیه را ثابت می‌کند. متاسفانه اعمال سقف قیمت نفت را می‌توان نشانه ضعف و نه نشانه قدرت دانست؛ زیرا بدین معناست که امتناع از خرید نفت روسیه کاملا فیصله یافته است. سقف قیمت نشان […]

به گزارش پگاه خبر؛غرب با تعیین سقف قیمت نفت روسیه ضعف  خود را نشان می‌دهد، زیرا وابستگی غرب به منابع انرژی روسیه را ثابت می‌کند.

متاسفانه اعمال سقف قیمت نفت را می‌توان نشانه ضعف و نه نشانه قدرت دانست؛ زیرا بدین معناست که امتناع از خرید نفت روسیه کاملا فیصله یافته است. سقف قیمت نشان می‌دهد که غرب چقدر به منابع روسیه و به همه ترفندهای اقتصادی و دیپلماتیک برای دستیابی به آن نیاز دارد.

به دنبال طرح ایده اعمال محدودیت قیمت برای منابع انرژی روسیه، رهبران کشورهای غربی در ژوئن گذشته در اجلاس G7 صحبت کردند که محدودیت‌های قیمتی برای نفت باید از دسامبر و فرآورده‌های نفتی در فوریه اعمال شود، اما در مورد گاز امکان توافق وجود نداشت.

روسیه بارها هشدار داده است که منابع انرژی را به کشورهایی که به دنبال اجرای ساز و کارهایی مربوط به محدودیت‌های اجباری در قیمت خرید هستند، صادر نخواهد کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هم به دنبال آن تاکید کرد که مسکو قصد ندارد به بهای منافع خود چیزی به خارج از کشور عرضه کند.

گاز طبیعی مایع ساخالین۲ روسیه دیگر با قیمت ارزان فروخته نمی‌شود و این پروژه توانسته سه محموله در آسیا را با قیمتی نزدیک به بازار به فروش برساند.

بر اساس گزارش این روزنامه، ال ان جی روسیه دیگر با تخفیف در آسیا موجود نیست و این نشان می‌دهد که نگرانی خریداران در مورد تحریم‌های غرب و لطمه به وجهه آنها کاهش یافته است.
بلومبرگ به نقل از تعدادی از تاجران می‌نویسد: ساخالین ۲ هفته گذشته سه محموله گاز طبیعی مایع را فروخت که در ماه دسامبر بارگیری می‌شود و قیمت آنها تقریباً به قیمت‌های فعلی بازار بود.

ساخالین۲ در ماه سپتامبر در چند نوبت گاز طبیعی را با تخفیف قابل توجه نسبت به قیمت‌های آن دوره به بازار ارسال کرد.

به نوشته بلومبرگ، هیچ تحریم مستقیمی برای خرید LNG روسیه وجود ندارد و نشان می‌دهد که صادرات روسیه در ماه گذشته به سطح تقریباً بی سابقه‌ای رسیده است. در حالی که برخی از خریداران قدیمی آسیایی مانند ژاپن و کره جنوبی در اوایل سال جاری خرید نفت اضافی از روسیه را متوقف کردند، چین خرید خود را افزایش داد.

انتهای پیام/ ابراهیم عباسی

روسیه