زنجیره ارزش وصنایع تبدیلی استان رافعال،اجرا الگوی کشت به سرانجام رسد
زنجیره ارزش وصنایع تبدیلی استان رافعال،اجرا الگوی کشت به سرانجام رسد

وزیر جهاد کشاورزی بر فعال سازی زنجیره ارزش و صنایع تبدیلی در راستای اجرای الگوی کشت تاکید کرد.

به گزارش پگاه خبر؛سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در دومین جلسه نظارت ستادی استانی که به منظور هماهنگی اقدام اجرایی الگوی کشت محصولات زراعی استان فارس و با حضور عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، معاونین وزیر جهاد کشاورزی، ایمانیه استاندار استان فارس، دهقانپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجمع نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل جهاد کشاورزی شهرستان های استان فارس و تشکل ها و اتحادیه های این استان برگزار شد، اظهار کرد: استان فارس از منظر مقام معظم رهبری قله است و ما انتظار داریم این قله و قطب کشاورزی از لحاظ اجرای الگوی کشت هم در رتبه اول باشد.

وی با بیان اینکه استان فارس از قطب های کشاورزی کشور است، ادامه داد: جایگاه استان فارس در کشاورزی کشور قابل انکار نیست و این استان ستون و لنگر در امنیت غذایی کشور است و باید نگاه ویژه ای به آن داشته باشیم.

ساداتی نژاد تصریح کرد: این جلسه به منظور هم افزایی برای اجرای الگوی کشت برگزار شده و به نوعی مانور اجرایی محسوب می شود تا بتوانیم توانایی های استان ها را بسنجیم و به اجرای الگوی کشت اعتقاد ایجاد شود.

وی افزود: اجرای الگوی کشت الزاماتی دارد که در قانون بودجه ۱۴۰۲ به آن پرداخته خواهد شد و مجلس در این موضوع با ما همکاری خواهند کرد و از طرح حمایت می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه اجرای طرح الگوی کشت یک اقدام ملی و فرا دستگاهی است، گفت: استاندار استان فارس فرمانده اجرای الگوی کشت در این استان بوده و دبیر کارگروه استانی هم رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خواهد بود.

وی ادامه داد: باید زنجیره ارزش و صنایع تبدیلی را در استان ها فعال کنیم تا اجرای الگوی کشت به سرانجام برسد.

ساداتی نژاد در رابطه با واگذاری اختیارات وزیر به استاندار فارس عنوان کرد: تمام اختیارات وزیر در استان فارس به استاندار و رئیس سازمان جهاد در این استان واگذار خواهد شد تا برای تصمیم گیری در این زمینه نیازی به استعلام از ستاد نداشته باشید.

وی افزود: فرمانده استان در زمینه کشاورزی رئیس سازمان است و تمام زیر مجموعه ها و سازمان های مربوط به بخش کشاورزی در استان باید زیر نظر زئیس سازمان اقدام کنند.

مقام عالی وزارت با بیان اینکه اعتقاد ما این است که استان فارس باید در الگوی کشت اول باشد، خاطرنشان کرد: ما همه با هم پای اجرای الگوی کشت ایستاده ایم و تمام توان خود را در این راه به کار خواهیم بست.

وی افزود: در اجرای الگوی کشت بدون تشکل ها و اتحادیه ها موفق نخواهیم بود و به کمک تمام بخش خصوصی نیاز داریم تا از آب و خاک کشور صیانت کنیم.

انتهای پیام/ابراهیم عباسی