هم اندیشی روسا و مدیران بیمارستان ها با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ تاکید بر ارایه طرح های کارآمد با هدف توسعه خدمات رسانی
هم اندیشی روسا و مدیران بیمارستان ها با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ تاکید بر ارایه طرح های کارآمد با هدف توسعه خدمات رسانی

روسا و مدیران بیمارستان های شیراز، در دیدار با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهم ترین اولویت های خود را در امر خدمت رسانی مطرح کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست دانشگاه ضمن تقدیر از روسا و مدیران بیمارستان ها و درمانگاه های شیراز برای همراهی و همکاری با دانشگاه، بر […]

روسا و مدیران بیمارستان های شیراز، در دیدار با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهم ترین اولویت های خود را در امر خدمت رسانی مطرح کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست دانشگاه ضمن تقدیر از روسا و مدیران بیمارستان ها و درمانگاه های شیراز برای همراهی و همکاری با دانشگاه، بر تلاش برای پیشرفت بیشتر این مجموعه و ارتقای سطح ارایه خدمات به بیماران و میزان سطح رضایتمندی آنان و کارکنان تاکید کرد.

دکتر «مهرزاد لطفی» با بیان اینکه وظیفه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، ارایه خدمات بهداشتی درمانی به اقشار مختلف جامعه است، افزود: روسا، مدیران و مسوولان ارشد دانشگاه و واحدهای تحت پوشش، لازم است بدون توجه به هیچ جناح، نژاد و قومی، خدمات با کیفیت به نیازمندان ارایه دهند.

او دانشگاه علوم پزشکی شیراز را به مثابه یک برند و مجموعه خاص در منطقه دانست و ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با وجود پزشکان و اساتید مجرب و تجهیزات و امکانات به روز، به عنوان مرکز پوشش دهنده خدمات درمانی جنوب کشور به شمار می رود؛ تا جایی که در برخی از رشته های پزشکی، بیشترین تعداد بیماران مراجعه کننده از استان های دیگر است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور و تحریم های به جود آمده، باید ضمن حفاظت از تجهیزات سرمایه ای، از امکانات و تجهیزات مراکز تحت پوشش دانشگاه استفاده کرد.

دیگر تاکید سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جمع روسا و مدیران درمانگاه ها و مراکز درمانی، تداوم در برگزاری اینگونه نشست ها با هدف افزایش همکاری ها و انتقال تجربیات بود تا بتوان از توانمندی ها و تجهیزات یکدیگر برای خدمت به بیماران و نیازمندان استفاده کرد.

او بر اصلاح فرآیندها و ارایه طرح های کارآمد و مناسب از سوی مسوولان مراکز درمانی تاکید کرد و گفت: این امر مهم بدون خدشه ای در ارایه خدمات با کیفیت، باعث کاهش هزینه ها می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجتمع های تخصصی و فوق تخصصی امام رضا(ع) و شهید مطهری را یکی از افتخارات دانشگاه در ارایه خدمات به نیازمندان عنوان کرد و افزود: درمانگاه ها و کلینیک های ویژه تحت پوشش دانشگاه نیز باید همانند گذشته به فعالیت خود در ارایه خدمات بهینه و با کیفیت ادامه دهند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست ضمن تقدیر از مسوولان بیمارستان و درمانگاه های تحت پوشش و کارکنان زیر مجوعه آنان به پاس همکاری به ویژه در مواقع بحران، بر همفکری و هم اندیشی همدیگر برای رفع مسایل موجود و ارایه راهکارهای سازنده در راستای پیشبرد اهداف دانشگاه تاکید کرد.

تشکیل کمیته فکر یا شورای برنامه ریزی دانشگاه، نحوه برگزاری نشست های هم اندیشی، اعتباربخشی آموزشی و استفاده از طرح های مناسب، دیگر محور صحبت های دکتر «علی اکبری» در این نشست بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست مسوولان تلاشگر را سرمایه های دانشگاه دانست و از همکاری و همراهی آنان در ارایه خدمات با توجه به شرایط سخت اقتصادی تقدیر کرد.

دکتر «مهرداد شریفی» همچنین در خصوص ظرفیت و استفاده از نیک اندیشان حوزه سلامت، اداره اوقاف دانشگاه، ظرفیت های بیمارستان ها، ساخت بیمارستان جدید مانند اعصاب و روان، خاتم الانبیاء(ص) و نمازی ۲، سرمایه های سخت افزاری، سامانه اموال اسقاطی و مدیریت متمرکز منابع مالی توضیحاتی ارایه داد.

در این نشست، روسا و مدیران بیمارستان و درمانگاه های شیراز موضوعاتی مانند نقدینگی و مطالبات بیمه ای، فضای فیزیکی درمانگاه ها و بیمارستان ها، ساماندهی نیروی انسانی، اعضای هیات علمی، انواع اعمال جراحی، تجهیزات پزشکی، پروژه های در حال ساخت، توانمندی ها و نیازمندی های بیمارستان ها، بخش های سرپایی و بستری، بخش های دیالیز، اعزام بیماران، نشست های مداوم مسوولان، درآمدهای مراکز درمانی، گروه های مختلف پزشکی و وضعیت مادران باردار پرخطر را با سرپرست دانشگاهدر میان گذاشتند.

کلینیک های ویژه، ارتقای کیفیت ارایه خدمات، خدمات و تجهیزات آرمایشگاهی، تدارکات، پرونده های الکترونیکی، افزایش تخت های بیمارستانی، افزایش همکاری مدیران و مسوولان دانشگاه، تصمیم گیری های کارآمد، ارتقای فرآیندهای بیمارستانی، حمایت های بیمه ای و مدیریت منابع انسانی، از دیگر موارد مطرح شده از سوی روسا و مدیران بیمارستان و درمانگاه های شیراز بود.