فعالیت و نحوه حضور در شوراهای حل اختلاف باید در راستای سر پا نگهداشتن تولید استان باشد
فعالیت و نحوه حضور در شوراهای حل اختلاف باید در راستای سر پا نگهداشتن تولید استان باشد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه تکریم تولیدکنندگان را وظیفه خود در اتاق بازرگانی فارس می دانیم گفت: شما به عنوان نمایندگان بخش خصوصی و مدافع بخش خصوصی هستید و فعالیت شما باید در راستای سرپا نگهداشتن واحدهای تولیدی باشید که این وظیفه بسیار مهمی است. به گزارش پگاه خبر […]

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه تکریم تولیدکنندگان را وظیفه خود در اتاق بازرگانی فارس می دانیم گفت: شما به عنوان نمایندگان بخش خصوصی و مدافع بخش خصوصی هستید و فعالیت شما باید در راستای سرپا نگهداشتن واحدهای تولیدی باشید که این وظیفه بسیار مهمی است.

به گزارش پگاه خبر به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در کمیسیون صنعت و رونق تولید این اتاق که با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی در هیات های حل اختلاف مالیاتی استان برگزار شد، بیان کرد: امروز مسئولیت تولید کنندگان ما بسیار حساس، مهم و بزرگ است و باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم که تولید فعلی حفظ شود و این مهم به یک نیاز برای کشور تبدیل شده است.
وی افزود: درشرایط کنونی اقتصاد کشور که بخش تولید به جای حمایت با موانع و سدهای متعددی روبرو می شود تولید کنندگان سربازان خط مقدم نبرد جنگ اقتصادی هستند.
رئیس کمیسیون صنعت و رونق تولید اتاق بازرگانی فارس اظهارداشت: سالهاست که تولید کنندگان ما از مشکلاتی مانند نظام مالیاتی، نظام بانکی و نظام تامین اجتماعی رنج می برد و امروز می بینیم که عمده بار مالیات کشور بر دوش صنعت و تولید است.
مسیرهای دستگاه مالیاتی کشور در بحث اخذ مالیات صحیح نیست و امروز چشم دستگاه مالیاتی تنها به بخش صنعت و تولید است در حالی که دستگاه مالیاتی باید روند اخذ مالیات را بر اساس عدالت مالیاتی ساماندهی کند نه اینکه یک بخش جور دیگر بخش ها را بکشد.


رازقی اضافه کرد: در کشورهای توسعه یافته بیشترین سهم مالیات دهی مربوط به بخش صنعت است اما جای تاسف است که امروز ۶۵ درصد مالیات کشور از صنایع کوچک و متوسط اخذ می شود و صنایع بزرگ کشور مانند پتروشیمی ها و فولادی ها که عمدتا کالای خام صادر می کنند، سهم کمی در این بخش دارند.
وی با بیان اینکه در جلسات مختلف مسایل مربوط به ترکیب مالیات های دریافتی را مطرح می کنم ادامه داد: اگر به بخش تولید و صنعت در کشور توجه صحیح شده بود شاهد رونق در این بخش و عدم وجود بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی در کشور بودیم.
رازقی با اشاره به رسالت نمایندگان اتاق بازرگانی در هیات های حل اختلاف مالیاتی عنوان داشت: نمایندگان بخش خصوصی در هیات های حل اختلاف مالیاتی باید با توجه به تجربه و درایت به صادرکنندگان و تولید کنندگان ما مشاوره های صادقانه و تخصصی بدهند و این موضوع باید عارضه یابی شود.
وی افزود: دادگستری استان فارس همکاری خوبی با بخش خصوصی و تولید استان دارد و این در حالی است که امروز بخش تولید استان به خط قرمز تمام مسئولان فارس تبدیل شده است.
در این جلسه نمایندگان اتاق بازرگانی فارس در هیات های حل اختلاف مالیاتی استان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.
انتهای پیام/