کد خبر:30094
پ
مدیر عامل برق منطقه ای فارس در بازدید از خط دوم آبرسانی به شیراز :

تامین برق مورد نیاز برای تاسیسات خط دوم آبرسانی به شیراز

به گزارش پگاه خبر؛مهندس یداله حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس در بازدید از خط دوم آبرسانی به شیراز از سد درود زن بازدید کرد. و با بیان اینکه برق مورد نیاز برای تاسیسات خط دوم آبرسانی به شیراز تامین گردیده است افزود: همه شرایط برای بهره برداری از این تاسیسات با […]

به گزارش پگاه خبر؛مهندس یداله حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس در بازدید از خط دوم آبرسانی به شیراز از سد درود زن بازدید کرد.
و با بیان اینکه برق مورد نیاز برای تاسیسات خط دوم آبرسانی به شیراز تامین گردیده است افزود: همه شرایط برای بهره برداری از این تاسیسات با ظرفیت کامل فراهم است .

در این بازدید که با حضور سیاوش بدری مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس ، امیر حسین جمشیدی مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس ، محسن اردکانی دبیر شورای راهبردی آب استان ، بهمن بهروزی مدیرعامل آبفا شیراز و معاونین و سایر کارشناسان از محل تصفیه خانه خط دوم انتقال آب شرب به کلانشهر شیراز انجام گرفت ، جنبه های مختلف تامین برق به تاسیسات انتقال اب مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس در جریان این بازدید بیان داشت : برق تصفیه خانه و سایر مشکلات پیش روی خط دوم انتقال آب شرب به کلانشهر شیراز که در حوزه تامین برق بوده است مرتفع شده و این طرح با ظرفیت کامل به بهره برداری خواهد رسید .

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس با بیان اینکه تامین برق ایستگاه پمپاژ تاسیسات آبرسانی یک ضرورت است افزود: با تدبیر و درایت متخصصین و مهندسان در شرکت برق استان فارس تامین برق در شرایط مختلف بررسی و مطالعه شده است و به گونه ای که خللی در کارکرد ایستگاههای تقویت فشار ایجاد نشود امکانات تامین و انتقال برق برنامه ریزی شده و برای آن راهکار اندیشیده شده است که قطع برق در مسیر ایستگاهها رخ ندهد.

مهندس حقیقی خاطر نشان کرد : طی یک اقدام جهادگونه با نصب ایستگاه برق جدید و افزایش ظرفیت ایستگاه پمپاژ در طول مسیر برنامه ریزی شده است تا ایستگاههای تقویت فشار آب در خط دوم انتقال آب به شیراز همیشه و همواره برقدار باشند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس در ادامه گفت : همه موارد احتمالی چالش برانگیز از جمله تامین برق در نقاط اوج مصرف تابستانی ، امکان ایجاد اختلال در کارکرد دیزل ژنراتورها برای تامین برق تاسیسات آبرسانی در راستای تامین آب پایداربررسی و مطالعه شده است .

پروژه خط دوم انتقال آب شرب از سد درودزن به کلانشهر شیراز با طول خط انتقال ۷۷ کیلومتر تا مخازن معالی از جنس لوله فولادی در قطرهای ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰ میلیمتر و دارای تصفیه خانه و ایستگاه پمپاژ هر کدام به ظرفیت ۳ متر مکعب در ثانیه و به ارتفاع ۲۵۰ متر و تونلی به طول ۱۲ کیلومتر است که تا کنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزکی داشته است و فاز اول آن در تیرماه ۱۳۹۹ به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام/سمیه یگانه

تامین برق مورد نیاز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید