کد خبر:29821
پ

طاهری: روز شوراها پاسداشت تجلی اراده مردم است

به گزارش پگاه خبر؛مهدی طاهری، رئیس شورای ششم شهر شیراز در گردهمایی اعضای ادوار شش گانه شورای اسلامی شهر شیراز و شهرداران ادوار شوراها که همزمان با ۹ اردیبهشت ماه روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه برای یکایک اعضای مجمع ادوار شوراها افتخار خادمی دارم. وی گفت: […]

به گزارش پگاه خبر؛مهدی طاهری، رئیس شورای ششم شهر شیراز در گردهمایی اعضای ادوار شش گانه شورای اسلامی شهر شیراز و شهرداران ادوار شوراها که همزمان با ۹ اردیبهشت ماه روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه برای یکایک اعضای مجمع ادوار شوراها افتخار خادمی دارم.
وی گفت: شخصیت حقوقی با حضور پیشکسوتان تحت عنوان مجمع شورا به صورت ادواری شکل گرفته است که انسجام نسبی دارد اما نیاز است که قوام و ثبات بیشتری پیدا کند و ارتباط تنگاتنگی با شورای شهر داشته باشد.

رئیس شورای ششم شهر شیراز عنوان کرد: باید ارتباط بین نمایندگان در ادوار گذشته با بدنه فعال شورا به ویژه کمیسیون‌ها فراهم شود و در سال‌های آینده این روز را به صورت منظم و خیلی باشکوه‌تر برگزار کنیم تا مردم فارغ از همه نگاه‌های سیاسی همه نمایندگان خود را ببینند.

طاهری درباره مجمع ادوار شوراها افزود: این افراد نخبگان جامعه بودند و مردم آنها را به عنوان نماینده انتخاب کردند، اصل این نخبگی و نگاه مردم باید حفظ شود و پویاتر از قبل راه خود را ادامه دهد.
وی با بیان اینکه طرح یا لایحه مسیر قانونی دارد، تصریح کرد: طرح‌ها یا با یک سوم آرای اعضای شورا یا اینکه ابتدائا در کمیسیون مطرح می‌شود، خواهش دارم که اعضای مجمع ادوار ارتباط خود را با شورا به ویژه کمیسیون‌ها قطع نکنند چون مسائل شیراز درواقع مسائل مشخصی است و حلش از شورایی به شورای دیگر منتقل می‌شود.

رئیس شورای شهر شیراز عنوان کرد: ممکن است موضوعی که به چشم نمایندگان ادوار دیده می‌شود در میان اعضای شورا دیده نشود یا اولویت‌هایش تغییر کند بنابراین نمایندگان ادوار کماکان خود را در بستر شورا ببینند و طرح‌های خود را به کمیسیون ارائه دهند تا بررسی شود.

طاهری با بیان اینکه این فربه‌گی اطلاعاتی که شما دارید، یک ذخیره است که نباید از بین برود، تصریح کرد: روز شوراها متعلق به شورا و به پاسداشت تجلی اراده مردم است.

رئیس شورای شهر شیراز بیان کرد: مردم اراده خود را از طریق معرفی نمایندگان خود نشان می‌دهند برای اینکه امورشان را در مجموعه شهری کنترل و مدیریت کنند، به سهم خود امیدوارم که انتخاب مردم و اینکه آرای خود را به شکل امانت در اختیار مجموعه محدودی از منتخبین قرار دادند در پایان دوره قانونی سبب خیرات برای شیراز سومین حرم باشد.

وی تصریح کرد: مجموعه مسائلی که در کلانشهر شیراز وجود دارد تقریبا مسائل روشنی است و تنها از روی میز یک شورا به شورای بعدی منتقل می‌شود و ما وظیفه داریم حوزه‌های مختلف از جمله حمل و نقل، ترافیک، مسائل عمرانی شهر، خدمات زیستی و فضای سبز شهری و در کل مجموعه مدیریت شهری را به خوبی مدیریت کنیم.
طاهری با بیان اینکه ابزار اصلی اجرایی رای مردم دستگاه عریض و طویل شهرداری است که سکاندار آن شهردار است، گفت: آن هم منبعث از رای نمایندگان منتخب مردم است در هر صورت قانون اینگونه حکم می‌کند که نمایندگان مردم سکاندار این دستگاه بزرگ را برای عملیات مدیریت شهری شیراز انتخاب کنند.

وی اظهار داشت: این دوره یکی از بهترین جوانان گام دومی را انتخاب کردیم و امیدواریم مسائل و مشکلاتی که به طور معمول در جریان مسائل اجرایی است، از پیش پای ایشان و مجموعه مدیریت شهری با درایت و تدبیر مناسب برداشته شود و به زودی شاهد موفقیت‌های بیش از پیش باشیم و موفقیت‌های بزرگتری را هدف‌گذاری کنیم.

انتهای پیام/ابراهیم عباسی

طاهری: روز شوراها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید