اولین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در استان فارس برگزار می‌شود
اولین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در استان فارس برگزار می‌شود

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس از برگزاری اولین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید (قطع حلقه‌های وابستگی بنگاههای تولیدی به قطعات و مواد اولیه وارداتی ) در محل دائمی نمایشگاه بین الملی فارس – شیراز از ۱۳ تا ۱۶ آذر ماه خبر داد. به گزارش پگاه خبر، حمیدرضا ایزدی با […]

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس از برگزاری اولین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید (قطع حلقه‌های وابستگی بنگاههای تولیدی به قطعات و مواد اولیه وارداتی ) در محل دائمی نمایشگاه بین الملی فارس – شیراز از ۱۳ تا ۱۶ آذر ماه خبر داد.

به گزارش پگاه خبر، حمیدرضا ایزدی با بیان این مطلب، افزود: نظر به اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید در جهت توسعه اقتصادی و رفع نیازمندی ها توسط تولید کنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان و اینکه کشور بیش از پیش به ابتکار ، خلاقیت و دستاوردهای علمی و تخصصی نیازمند می باشد،این نمایشگاه بمدت ۴ روز دایر است.

وی تصریح کرد: به منظور پربارتر بودن رویداد مذکور در جهت تکمیل زنجیره خودکفایی و اشتغال پایدار این نمایشگاه اقدامات ، دستاوردها و فرصت های ساخت داخل ورونق تولید را معرض دید و بازدید صنعتگران ، سرمایه گذاران ، تولید کنندگان و دانشگاهیان قرار می دهد.

رییس سازمان صمت استان فارس ادامه داد : در کنار برگزاری نمایشگاه سمینار نقش صندوق های مالی ( صندوق نوآوری وشکوفایی- کار آفرینی – وصنایع پیشرفته )در حمایت از پژوهشگران و فنآوران و سمینار انقلاب صنعتی چهارم میز ملی برق والکترونیک در محل اتاق بازرگانی شیراز ونشست های رخ به رخ با مشارکت پارک علم وفنآوری – مراکز رشد دانشگاهها و شرکتهای حاضر در نمایشگاه ودر روز اختتامیه بررسی نقش دانشگاه در تحقق اهداف انقلاب صنعتی و الزامات در راه کارها در محل نمایشگاه برگزار می شود.

ایزدی با تاکید براینکه یکی از زیرساخت های رونق تولید شناسایی عوامل تولید و از مهمترین راه های تحقق آن ، شناسایی از طریق برگزاری نمایشگاه هاست اضافه کرد: نمایشگاه فرصت های ساخل داخل و رونق تولید جهت ارائه دستاوردها و تعامل و هم افزایی بین تولید کننده و متقاضی درخصوص معرفی امکانات و نیاز ها می باشد .

وی اظهار داشت: نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با هدف قطع حلقه های وابستگی نهادها و بنگاههای داخلی به قطعات و لوازم اولیه وارداتی و همچنین تکمیل زنجیره علم ، فناوری ، تکنولوژی تولید محصول ، تجاری سازی به منظور ثروت آفرینی ارایه و در معرض دید و بازدید علاقمندان ، سرمایه گذاران ، تولید کنندگان و دانشگاهیان قرار می گیرد.

رییس سازمان صمت استان فارس با اشاره به اینکه نقش موثر اقتصاد مقاومتی در رونق تولید است اظهار داشت : با توجه به ظرفیت ها، توانمندیها ، ‌قابلیت‌ها و استعدادهای موجود در فارس در خصوص بهره‌برداری از طرح‌های اقتصادی ، زیربنایی ،اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی در استان سرمایه گذاریهای مناسبی صورت پذیرفته که در نهایت به اشتغال پایدار و فعال شدن ظرفیت‌های اقتصادی منجر گردیده است.

ایزدی بیان کرد: استاندار و معاونین وی، روسای دستگا های اجرایی و مدیران تشکلهای بخش خصوصی در راستای بهبود و ارتقای توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی گام‌های مهمی را دراستان و کشور برداشته اند همچنانکه طرحهای عظیمی در سایر شهرستانها با میزان اشتغال و سرمایه گذاری مناسب و پیشرفت فیزیکی بالا در حال اجرا و آماده بهره برداری در مدار تولیدات صادرات گرا جهت بازارهای داخلی و بین المللی است.