استاندار فارس در جلسه شورای عالی ورزش استان؛ اقتصاد ورزشی در استان فارس رونق گیرد
استاندار فارس در جلسه شورای عالی ورزش استان؛ اقتصاد ورزشی در استان فارس رونق گیرد

به گزارش پگاه خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای عالی ورزش استان فارس با بیان اینکه تاکنون اقدامات مناسب و اثرگذاری در حوزه ورزش استان فارس انجام شده است، افزود: بی تردید هر گاه اقداماتی در حوزه های مختلف انجام شود کاستی هایی نیز وجود […]

به گزارش پگاه خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای عالی ورزش استان فارس با بیان اینکه تاکنون اقدامات مناسب و اثرگذاری در حوزه ورزش استان فارس انجام شده است، افزود: بی تردید هر گاه اقداماتی در حوزه های مختلف انجام شود کاستی هایی نیز وجود دارد که نشان از تلاش برای انجام کارها است و باید با برنامه ریزی به رفع این نواقص و اشکالات بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه تراکم برنامه ها در بهمن ماه زیاد است از متولیان حوزه ورزش خواست تلاش کنند این برنامه ها در طول سال توزیع و به گونه ای برنامه ریزی شود که شرایط  استفاده مناسب از امکانات موجود فراهم باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه باید توجه به ورزش های همگانی نیز باید در کنار ورزش های حرفه ای و قهرمانی در دستورکار قرار گیرد، عنوان کرد: به رغم اینکه در برنامه های ورزشی به ورزش های همگانی نیز پرداخته شده است اما به نظر می رسد باید بیش از آنچه تا کنون بوده مورد توجه باشد.
رئیس شورای عالی ورزش استان فارس همچنین بیان کرد: به رغم تلاش های فدراسیون ها در حوزه ورزش های قهرمانی این تلاش ها و موفقیت ها در میان جامعه ورشی و همچنین اذهان عمومی به خوبی معرفی و شناخته نشده است.
استاندار فارس با تاکید بر اهمیت اطلاع رسان در همه بخش ها یاد آور شد: آگاه کردن جامعه از آنچه مسئولان و نهادهای دولتی در راستای خدمت رسانی انجام می دهند اهمیت ویژه ای دارد چرا که همواره شاهد هستیم عده ای تلاش می کنند با سیاه نمایی هایی که با اهداف سیاسی انجام می شود این خدمات را زیر سوال برده و بذر ناامیدی در جامعه گسترش دهند.
دکتر رحیمی خاطرنشان کرد: در زمینه ورزش های همگانی نیز باید رویداد ها و همایش های بزرگ ورزشی حداقل هر ماه یک بار در استان و به ویژه شهر شیراز برگزار شود.
وی ادامه داد: برگزاری اینگونه برنامه ها علاوه بر تقویت تعاملات اجتماعی در ایجاد نشاط و تندرستی جامعه نیز موثر خواهد بود.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه اقتصاد ورزش باید در استان فارس رونق بگیرد اظهار کرد: بی شک تقویت رویدادهای ورزشی تحول اقتصادی در حوزه های مختلف حمل و نقل ، هتل ها ، رستوران ها ، بازار و… به وجود می آورد.

دکتر رحیمی افزود: در حال حاضر زیربناهای ورزشی برای ایجاد این تحول در اقتصاد ورزش تا حدودی ایجاد شده و این آمادگی وجود دارد.
رئیس شورای عالی ورزش استان فارس با اشاره به اینکه پروژه های مهم ورزشی از جمله سالن ۶ هزار نفره شیراز و ورزشگاه ۵۰ هزار نفره پارس در کنار سایر پروژه های در دست اجرا در سراسر استان به زودی به چره بهره برداری می رسند، عنوان کرد: این پروژه ها زمینه میزبانی از مسابقات و فستیوال های ورزشی ملی و جهانی را برای استان فارس فراهم خواهد کرد.
استاندار فارس با اشارره به برگزاری رویداد های ورزشی مختلف در ماه های آینده بر لزوم تشکیل کمیته های کاری و بررسی نیازمندی های موجود و تامین این نیازمندی ها با همکاری دستگاه های اجرایی مختلف تاکید کرد.
وی همچنین با بیان اینکه جام خوشه چین در حوزه ورزش های روستایی و عشایری به عنوان اقدامی جدید برگزار می شود عنوان کرد: تبلیغات هدفمند برای جذب مخاطبان این رویداد در دستور کار ورزش و جوانان باشد.

وی همچنین به مطالبات و خواسته های جامعه ورزشی اشاره کرد و خطاب به مسئولان متذکر شد: مسئولان باید پاسخگوی مطالبات قانونی بوده و در خصوص درخواست هایی که بپرورده فضای عمومی است این موضوع را به خوبی اطلاع رسانی و شفاف سازی نمایند که پاسخ دادن به هر مطالبه ای نیازمند و جود بسترهای لازم قانونی است.