کد خبر:27410
پ
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی برق فارس در بازدید از شهرستان های جنوب غرب فارس:

تامین برق پایدار پیشران توسعه صنعتی فارس است

محمّد حبیب‌آگهی سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و تحقیقات برق فارس به دعوت نماینده مردم فیروز آباد و فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی در بازدید از شهرستانهای جنوب غرب و مناطقی از میمند، فراشبند و نوجین اظهار داشت : تامین انرژی لازم برای توسعه صنعتی این منطقه در اولویت قرار دارد ، تامین برق پایدار پیشران توسعه صنعتی فارس است.

به گزارش پگاه خبر؛مهندس حبیب آگهی به دعوت دکتر محمد مهدی فروردین ، نماینده مردم فیروز آباد ، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی در بازدید از مناطق یاد شده ، بر لزوم تامین برق مطمئن و پایدار دراین شهرستان ها تاکید کرد.
وی با بیان اینکه تامین برق پایدار در تابستان آینده از مهم‌ترین اهداف دولت سیزدهم است افزود: بر همین اساس برنامه‌ریزی لازم جهت کاهش خاموشی مشترکین انجام شده است ، از مشترکان درخواست می شود برای پایداری شبکه برق به‌ویژه در پیک تابستان، مدیریت در مصرف برق را جدی بگیرند.
این مقام مسوول با بیان اینکه همکاران صنعت برق بصورت شبانه روزی برای تامین برق مشترکین و تامین انرژی مورد نیاز واحد های صنعتی تلاش می کنند گفت: عملیات اجرایی خط ۱۳۲ کیلوولت و پست ۲۰/۱۳۲ کیلوولت کورده با هزینه ای بالغ بر۲۸۰ میلیارد تومان در این مناطق در حال انجام است که با پایان عملیات اجرایی طرح یاد شده مشکل افت ولتاژ در مناطق کورده و دژگاه مرتفع خواهد شد و این مناطق از برق مطمئن و پایداری برخوردار خواهند شد؛ که توسعه این مناطق را در پی خواهد داشت.
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و تحقیقات برق فارس اظهار امیدواری کرد: در سایر مناطق از قبیل نوجین که مشکل افت ولتاژ وجود دارد، با عنایت به مراحل اخذ مجوز و روند برگزاری مناقصه، با حضور سرمایه گذاران و نصب مولدهای مقیاس کوچک بصورت فصلی این مشکلات نیز مرتفع می شوند.
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و تحقیقات برق فارس ، برنامه ریزی مطلوب برای عبور از پیک بار تابستان سال آینده و نصب کنتور‌های هوشمند را نیز از اولویت‌ها دانست و تاکید کرد : نصب کنتور‌های هوشمند در بخش‌های مختلف خصوصا صنعت، کشاورزی، اداری و عمومی با هدف مدیریت پیک بار دارای اهمیت است. با توجه به جایگاه فارس و فیروز آباد و شهرستان های جنوب غرب استان فارس در زمینه کشاورزی، نصب کنتور‌های هوشمند در این بخش از ابعاد مختلف مدیریت مصرف و پیک بار و همچنین کمک به حفظ منابع آبی، اهمیت دوچندانی دارد.
محمد مهدی فروردین ، نماینده مردم فیروز آباد ، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از خدمات برق منطقه ای فارس بر لزوم استفاده از حداکثر ظرفیت های قانونی برای تامین برق کشاورزی و صنعتی در شهرستان های یاد شده تاکید کرد.

انتهای پیام/سمیه یگانه

تامین برق پایدار

بازدیدها: ۳۵

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید