کد خبر:2637
پ

مبتکر جهرمی تست دو نفره آمادگی جسمانی طراحی کرد

یکی از پرسنل اورژانس جهرم برای “تست دو نفره آمادگی جسمانی” در سازمان اورژانس کشور طراحی و ثبت کرد که رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرممعتقد است برای نخستین با در جهان و ایران است. رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگاران اعلام کرد: تست دو نفره آمادگی جسمانی را حسین […]

یکی از پرسنل اورژانس جهرم برای “تست دو نفره آمادگی جسمانی” در سازمان اورژانس کشور طراحی و ثبت کرد که رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرممعتقد است برای نخستین با در جهان و ایران است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگاران اعلام کرد: تست دو نفره آمادگی جسمانی را حسین خدامی جهرمی، دبیر کمیته سلامت اورژانس کشور از  پرسنل دانشگاه علوم پزشکی جهرم طراحی کرد.

محمد رحمانیان اظهار کرد: این طرح در هفتمین المپیاد علمی و مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور رونمایی و با استقبال حداکثری در این المپیاد مواجه شد.

وی ابراز کرد: این تست ترکیبی و تخصصی با هدف سنجش آمادگی جسمانی نیروهای مأمور به خدمت در حوزه اورژانس‌های پیش‌بیمارستانی(صحنه حوادث) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رحمانیان گفت: برای اجرای تست دو نفره آمادگی جسمانی در هفتمین المپیاد علمی و مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور، ۱۰۰نفر در قالب ۵۰ تیم دو نفره شرکت کردند که تیم فوریت‌های پزشکی کرمانشاه با رکورد ۱ دقیقه و ۶ ثانیه توانستند بدون آسیب‌دیدگی،  نفر اول این آزمون عملی در این المپیاد شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم اضافه کرد: تست آمادگی جسمانی در حوزه اورژانس‌های پیش‌بیمارستانی در دنیا به صورت تک‌نفره انجام می‌شود که برای اولین بار طراحی این تست به صورت دونفره توسط پرسنل دانشگاه علوم پزشکی جهرم و ثبت آن با نام وی در سازمان اورژانس کشور رویکرد و افتخار جدید در حوزه سلامت است.

هفتمین المپیاد علمی و مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.

جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

بازدیدها: ۲۰۵

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید