کشفیات تعزیرات فارس از احتکار شکر تا خودرو لندکروز
کشفیات تعزیرات فارس از احتکار شکر تا خودرو لندکروز

اداره کل تعزیرات حکمتی استان فارس، ظرف هفته جاری (هجدهم تا بیست و دوم آبان) موفق به کشف انبار احتکار شکر، پوشاک و خودرو لندکروز قاچاق در این استان شد. مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس، پنجشنبه با بیان این مطلب اظهار داشت: بیست و دوم آبان ماه جاری پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر عرضه […]

اداره کل تعزیرات حکمتی استان فارس، ظرف هفته جاری (هجدهم تا بیست و دوم آبان) موفق به کشف انبار احتکار شکر، پوشاک و خودرو لندکروز قاچاق در این استان شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس، پنجشنبه با بیان این مطلب اظهار داشت: بیست و دوم آبان ماه جاری پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر عرضه غیر قانونی شکر توسط مسئول یک واحد صنفی در شهر شیراز، گشت مشترک تعزیرات حکومتی فارس در این زمینه وارد عمل شد.
علی مبشری افزود: بازرسان این اداره کل با عنوان مشتری اقدام به خرید صوری از این فرد کرده و در پی آن موفق به شناسایی انباری شدند که ۲۷۰ کیسه ۵۰ کیلویی شکر در آن احتکار شده بود.

وی اضافه کرد: پس از ضبط شکرهای مکشوفه، پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و به شعبه ویژه احتکار تعزیرات حکومتی فارس ارسال شد که با توجه به حساسیت موضوع، رای پرونده به زودی صادر می شود و به اطلاع عموم خواهد رسید.

تانکر سوخت رسانی حامل پوشاک قاچاق بود

مبشری اظهار داشت: همچنین در سومین روز از هفته جاری (بیستم آبان) ماموران انتظامی شهرستان کازرون یک دستگاه تانکر سوخت رسانی را که به طور مشکوکی در حومه این شهرستان در حال تردد بود، متوقف کردند.
وی بیان کرد: ماموران در بازرسی از این تانکر مقادیر زیادی پوشاک زنانه که در مخزن آن جاسازی شده بود کشف کردند و با بازداشت راننده تانکر، پرونده‌ای در این مورد تشکیل و محموله مکشوفه نیز تحویل سازمان اموال تملیکی شد.
مبشری گفت: شعبه اول تعزیرات حکومتی شهرستان کازرون که رسیدگی به این پرونده را بر عهده داشت نیز اعلام کرد در بازجویی که از متهم صورت گرفت و همچنین با استعلام از مراجع ذی‌ربط مشخص شد که این محموله مکشوفه به طور غیر قانونی از بندر گناوه در استان بوشهر وارد کشور شده و به مقصد تهران در حال حمل بود که به دام قانون گرفتار شد.
به گفته مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس، شعبه رسیدگی کننده به این پرونده، حکم ضبط محموله مکشوفه، ضبط تانکر به نفع دولت و جریمه ۱۳ میلیارد ریالی برای متهم صادر کرد.

کشف خودرو لندکروز پنج میلیارد ریالی 

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان کازرون همچنین در نخستین روز از هفته جاری (هجدهم آبان) حین گشت زنی در حوزه استحفاظی، به یک دستگاه خودوری تویوتا لندکروز شک و آن را متوقف کردند.
مبشری بیان کرد: با توجه به عدم ارائه اسناد و مدارک قانونی از جانب راننده، خودروی لندکروز به ظن قاچاق بودن توقیف و پرونده‌ای در این مورد تشکیل شد.
وی گفت: پرونده مورد نظر به شعبه اول تعزیرات حکومتی شهرستان کازرون ارجاع و پس از تحقیقات انجام شده و استعلام از گمرک مشخص شد که خودروی مکشوفه به صورت قاچاق وارد کشور شده و عوارض گمرکی آن پرداخت نشده است.
او اظهار داشت: با توجه به محرز شدن تخلف، شعبه رسیدگی کننده حکم به ضبط خودروی لندکروز به نفع دولت و پرداخت جریمه پنج میلیارد ریالی در حق دولت صادر کرد.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

شرکت هواپیمایی متخلف محکوم به پرداخت جریمه شد

مبشری اضافه کرد: همچنین با دریافت شکایاتی مبنی بر گرانفروشی خدمات حمل بار توسط یک شرکت هواپیمایی در شیراز، رسیدگی به موضوع در دستور کار گشت مشترک تعزیرات حکومتی این استان قرار گرفت.
وی، با اشاره به حضور گشت مشترک تعزیرات به همراه بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) در محل دفتر این شرکت واقع در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز افزود: پس از بررسی اسناد و مدارک مربوط به حمل بار و خدمات پستی این شرکت هواپیمایی، تخلف گرانفروشی شرکت مورد نظر محرز و پرونده‌ای در این زمینه تشکیل شد.
مبشری ادامه داد: شعبه نهم تعزیرات حکومتی استان که رسیدگی به پرونده را بر عهده داشت، پس از احضار مدیر این شرکت به تعزیرات و انجام تحقیقات و استعلام از مراجع ذی‌ربط، برای شرکت متخلف، حکم پرداخت جریمه نقدی یک میلیارد ریالی صادر کرد.