هفت هزار متر مربع اراضی ملی آستارا رفع تصرف شد
هفت هزار متر مربع اراضی ملی آستارا رفع تصرف شد

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزادسازی هفت هزار مربع اراضی ملی و دستگیری یک نفر در این رابطه خبر داد. نسرین غزنوی روز جمعه گفت: متخلف در منطقه عباس آباد آستارا اراضی ملی را تصرف کرده بود و روز گذشته با پیگیری حقوقی، به آزادی اراضی و دستگیری و معرفی متهم به دادگاه اقدام شد. وی افزود: […]

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزادسازی هفت هزار مربع اراضی ملی و دستگیری یک نفر در این رابطه خبر داد.

نسرین غزنوی روز جمعه گفت: متخلف در منطقه عباس آباد آستارا اراضی ملی را تصرف کرده بود و روز گذشته با پیگیری حقوقی، به آزادی اراضی و دستگیری و معرفی متهم به دادگاه اقدام شد.

وی افزود: همچنین روز گذشته سه کوره زغال در جنگل‌های اسپیناس، با هدف مقابله با سوزاندن درختان و حفظ منابع طبیعی تخریب و در این راستا دو دستگاه موتور سیکلت توقیف شد و برای شناسایی و دستگیری  سازندگان آنها تلاش می کنیم.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و ۳۲ هزار هکتار آن را گونه‌های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و اراضی جلگه ای و جنگلی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.