وزیر ارشاد: ۴۲ درصد مردم، مطالعه الکترونیک دارند
وزیر ارشاد: ۴۲ درصد مردم، مطالعه الکترونیک دارند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جریان کتاب دیجیتال یا الکترونیک در فضای مطالعه و کتابخانه‌ها در حال رواج است و هم‌اکنون بیش از ۴۲ درصد مردم، مطالعه الکترونیک دارند و باید فضای ترویج کتابخوانی نیز به این سمت باشد. به گزارش پگاه خبر به نقل از ایرنا ، سید عباس صالحی پنجشنبه شب در […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جریان کتاب دیجیتال یا الکترونیک در فضای مطالعه و کتابخانه‌ها در حال رواج است و هم‌اکنون بیش از ۴۲ درصد مردم، مطالعه الکترونیک دارند و باید فضای ترویج کتابخوانی نیز به این سمت باشد.

به گزارش پگاه خبر به نقل از ایرنا ، سید عباس صالحی پنجشنبه شب در آیین اختتامیه نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی در محل خانه فرهنگ صدوقی یزد افزود: حرکت و پایش فرهنگی توسط این وزارتخانه انجام شده و در مرحله اول بیش از ۴۲ درصد کل پاسخگویان اعلام کرده اند مطالعه الکترونیکی دارند که این یعنی جریان ترویج کتابخوانی ما باید در این مسیر قرار گیرد.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیمایش های متعدد با عناوین مختلف دارد و موج سوم این پیمایش که به زودی منتشر می شود، حوزه های مصرف کالای فرهنگی را بررسی کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در قالب جدیدی شاهد فضای کتابخوانی هستیم و حتما جریان نشر و سازمان های ترویج کتابخوانی ما باید به این مسیر توجه کنند.

استاندار یزد نیر در این مراسم گفت: خوشبختانه با نام رضوی جشنواره های متعددی را در طول سال های گذشته در استان داشتیم و این جشنواره در رشته های مختلف به تقویت روحیه فرهنگی و اجتماعی در استان یزد کمک کرده و رقابت خوبی در رشته های مختلف ایجاد کرد و برکت رضوی را در جای جای استان و رشته ها شاهد هستیم.

محمد علی طالبی افزود: استان یزد به عنوان استانی که خواستگاه فرهنگی دارد و به منابع فرهنگی و شخصصیت های خود افتخار می کند، توانسته در این جشنواره ها با عنایت امام رضا(ع) کارهای خوبی برای کشور انجام دهد.

وی اظهار داشت : جشنواره رضوی راهی برای برنامه های کلان استان مبنی بر پایتختی کتاب ایران است که به نوعی این برنامه ها تقویت کننده میراث مکتوب ما در سطح استان است  .

رئیس هیات مدیره خانه فرهنگ صدوقی یزد نیز در ادامه این مراسم گفت: امید داریم تا این جشنواره که با نام امام رضا(ع) است در سال های دیگر نیز تداوم داشته باشد.

حجت الاسلام محمد صدوقی افزود: مضجع شریف امام رضا (ع) در خراسان باعث ارادتمندی بیشتری در بین مردم به ایشان شده است و حضور ایشان در کشورمان نیز باعث علاقه بیشتر به شناخت ایشان و تبدیل علاقه مردم به علاقه اعتقادی و عجین شدن با اعتقادات دینی و  همچنین پایه گذاری حکومت دینی بوده و بعد از شهادت ایشان نیز به عنوان مراکز مهم علمی شده است.

رئیس هیات مدیره خانه فرهنگ صدوقی یزد ادامه داد: ما شاهد برکات زیادی از حضور ایشان در کشورمان بوده ایم که بایستی قدردان آنها باشیم.

حجت الاسلام صدوقی گفت: وقتی ما توان برگزاری جشنواره و تجلیل از شرکت کنندگان در رابطه با آثار امام رضا(ع) را داریم همین امر باعث نشر معارف دینی شده است.

در پایان این مراسم از برگزیدگان در سه بخش کتاب، پایان نامه و مقاله با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شد.